Żydzi, Polska, polityka
Łukasz

Krótkie opowiadanie Niemcewicza przedstawiające wizję Polski w 3333, całkowicie zdominowanej przez Żydów.

źródło opisu: autorskie

źródło okładki: sbc.org.pl

Anita | 2015-09-02
Przeczytana: 01 września 2015

Niesamowita! Król Moszko XII, oczywiście Żyd i jego świta w państwie Moszkopolis (dawniej Polska), a na dodatek potomek Zamojskich woźnicą. Naprawdę uroczych kilka stroniczek wytrawnej literatury, TAK!, fantastycznej. Jak najbardziej polecam :)

Janusz | 2015-08-30

Bardzo dobra książka, nigdzie jej nie można kupić, ale ja ją pobrałem w formie elektronicznej, czyli jako ebooka, z księgarni Ebookpoint.pl z działu książki za darmo. Polecam wszystkim.

Łukasz | 2011-03-04
Na półkach: Polityczne, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Ta pozycja mnie zszokowała. Po Julianie Ursynie Niemcewiczu, oświeconym masonie nie spodziewałem się tak prostackiego w wymowie i antyjudaistycznego opowiadania. Wcześniej uważałem, że antysemityzm w Polsce czerpie swoją genezę dopiero po powstaniu styczniowym w w wyniku działań zaborców i także naszych własnych wad, ta broszura jednak zmieniła moje spojrzenie na tę sprawę.

Andrzej | 2015-10-13
Przeczytana: 12 października 2015

Ta książka jest teraz na portalu Wydaje.pl
Rzeczywiście jest niezła.

kto_zjadl_moj_tort | 2011-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Rozbawiła mnie. To chyba kwestia świątecznego klimatu.

Dominik | 2016-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2016