Atlas zawiera mapy; - Bliski i Daleki Wschód w starożytności - Grecja. Ateny i Pireus - Italia. Stare Lacjum - Imperium Rzymskie pod koniec II w. Imperium za ces. Augusta. Miasto Rzym - Monarchia Frankońska za Karolingów. Podział dziedzictwa Lotariusza. Państwo Wielkomorawskie za Świetopełka - Słowiańszczyzna zachodnia i wschodnia w X wieku - Europa w czasie walki papiestwa z cesarstwem i...

Atlas zawiera mapy;
- Bliski i Daleki Wschód w starożytności
- Grecja. Ateny i Pireus
- Italia. Stare Lacjum
- Imperium Rzymskie pod koniec II w. Imperium za ces. Augusta. Miasto Rzym
- Słowiańszczyzna zachodnia i wschodnia w X wieku
- Europa w czasie walki papiestwa z cesarstwem i wypraw krzyżowych
- Polska za Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Polska za Bol. Krzywoustego. Polska dzielnicowa. Polska za Kazimierza Wielkiego
- Polska i Litwa za Jagiellonów. Rzeczpospolita Polska za królów obieralnych
- Europa środkowa po wojnie trzydziestoletniej. Europa środkowa w okresie światłego absolutyzmu. Wschodnie pogranicze Francji z końcem XVII w. Śląsk po pokoju wrocławskim. Stany Zjednoczone z końcem XVIII w.
- Polska po I rozbiorze. Polska po II rozbiorze. Ziemie polskie po III rozbiorze. Księstwo Warszawskie i Królestwo Polskie. Rzeczpospolita Krakowska.
- Rosja europejska w czasach nowożytnych. Państwo rosyjskie w czasach nowożytnych. Europa zachodnia w czasie wojen napoleońskich. Włochy po pokoju w Campo Formio
- Podział polityczny Europy według postanowień kongresu wiedeńskiego. Powstanie państw narodowych na Półwyspie Bałkańskim. Zjednoczenie Włoch. Pogranicze francusko-niemieckie w 1870/1871 r.
- Europa po pierwszej wojnie światowej. Polska po pierwszej wojnie światowej. Polska po drugiej wojnie światowej. Europa po drugiej wojnie światowej

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne