Rejs na koniec świata

7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-11-07637-5
Młodzieżowa, przygodowa
Aguś

Jest to przygodowa, pełna napięcia powieść o tematyce morskiej, dla młodzieży, ale nie tylko. Każdy, komu nieobce jest zafascynowanie romantyzmem dalekich przestrzeni, znajdzie tu coś dla siebie. A wszyscy z pewnością zainteresują się nie tylko grupą młodych, ubiegających się, wśród ostrej konkurencji, o zagraniczny rejs na "prawdziwym żaglowcu", ale przede wszystkim losami głównej bohaterki. Jest to bowiem osoba nader niekonwencjonalna, o charakterze konfliktowym i powodującym wiele spięć, a jej samej przynoszącym niemało kłopotów.
Jak z nich wybrnęła i ile ją to kosztowało, jak na koniec omal nie zginęła w strasznym sztormie na groźnym Morzu Północnym - o tym i o wielu innych ciekawych wydarzeniach opowiada ta książka.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: www.bialykruk.com.pl

Siemomysła | 2016-09-09
Przeczytana: 28 lipca 2016

Sięgnęłam bo wpadła mi w ręce w wyniku porządkowania domu Cioci. Sięgnęłam bo morza, statki i okręty. Przeczytałam w dwie godziny - to nie jest gruba książka. To nie jest też dobra książka pod względem stylu, budowania postaci, spójności ich czynów i słów z tym, jak określa ich charakter narrator. Temat - ona jedna, ich dwóch i którego tu teraz wybrać - też pewnie bliższy nastolatkom, niż mnie. Choć to pewno wrażenie nie do końca prawdziwe, a wygenerowane wiekiem bohaterów po prostu. A jednak... No cóż. Nie oszukując - szczerzyłam się podczas lektury bez przerwy. Kibicowałam harcerzom i radiotelegrafiście Romkowi. Bo tak. Bo regaty, bo okręt szkoleniowy marynarki wojennej, bo sztorm i pierwsze doświadczenia na morzu. To taka dawna książka dla młodzieży z elementem wychowawczym, jak mi się wydaje. A dla mnie świetna, niezobowiązująca zabawa.

Asia | 2012-03-20
Przeczytana: 20 marca 2012

Bardzo fajna książka o tematyce morskiej.

Piotr | 2014-02-04
Mary | 2012-05-24