Okładka książki Śpiew Anioła. Powieść o świętej Cecylii

papier
aureolka
7 (4 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Śpiew anioła to powieść o życiu i męczeństwie św. Cecylii. Ukazane w niej codzienne życie Świętej daje obraz głębokiej i rzeczywistej wiary w Boga. W tak zwyczajnym, ziemskim świecie odnajdujemy postać niezwykłą i piękną – św. Cecylię.

źródło opisu: http://www.biblos.pl/?s__karta.id__736

źródło okładki: http://www.biblos.pl/?s__karta.id__736

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Elisheva | 2014-09-06
Przeczytana: 06 września 2014

Powieść "Śpiew anioła" porusza ważną i ciekawą tematykę - życie i męczeństwo świętej Cecylii, osadzone w realiach starożytnego Rzymu. Niestety, potencjał tematu nie został w pełni wykorzystany. Jeśli chodzi o oddanie atmosfery czasów, w których rozgrywa się akcja (ok. roku 200 n.e.), czytelnik może znaleźć na kartach książki wiele rzymskich terminów, takich jak nazwy budowli, czy świąt, oraz postaci i wydarzenia historyczne. Poszerza to na pewno wiedzę, ale czasem terminy wydają się być wplecione "na siłę", nie czuć tu szczególnego klimatu starożytności. Problemem jest także język - wyszukany i górnolotny (podobnie jak rozmowy i działania bohaterów), co nie przydaje książce realizmu. Kolejnym minusem jest przewidywalność i płytka charakterystyka bohaterów, od początku wiadomo, kto się nawróci, a kto będzie czarnym charakterem. Książka utrzymana raczej w stylu słodkiej legendy, ale nie powieści historycznej. Pomimo wagi i istotności przesłania może nie spełniać oczekiwań...

| 2012-12-30
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo ładna opowieść o życiu i męczeńskiej śmierci św. Cecylii napisana w przystępny sposób. Każda kartkę czyta się z zainteresowaniem. Bardzo polecam przeczytać tę pozycję.

eweltówka | 2011-04-26

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica