Okładka książki Śpiew Anioła. Powieść o świętej Cecylii

papier
aureolka
7 (4 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Śpiew anioła to powieść o życiu i męczeństwie św. Cecylii. Ukazane w niej codzienne życie Świętej daje obraz głębokiej i rzeczywistej wiary w Boga. W tak zwyczajnym, ziemskim świecie odnajdujemy postać niezwykłą i piękną – św. Cecylię.

źródło opisu: http://www.biblos.pl/?s__karta.id__736

Polecamy

Opinie czytelników
Elisheva | 2014-09-06
Przeczytana: 06 września 2014

Powieść "Śpiew anioła" porusza ważną i ciekawą tematykę - życie i męczeństwo świętej Cecylii, osadzone w realiach starożytnego Rzymu. Niestety, potencjał tematu nie został w pełni wykorzystany. Jeśli chodzi o oddanie atmosfery czasów, w których rozgrywa się akcja (ok. roku 200 n.e.), czytelnik może znaleźć na kartach książki wiele rzymskich terminów, takich jak nazwy budowli, czy świąt, oraz postaci i wydarzenia historyczne. Poszerza to na pewno wiedzę, ale czasem terminy wydają się być wplecione "na siłę", nie czuć tu szczególnego klimatu starożytności. Problemem jest także język - wyszukany i górnolotny (podobnie jak rozmowy i działania bohaterów), co nie przydaje książce realizmu. Kolejnym minusem jest przewidywalność i płytka charakterystyka bohaterów, od początku wiadomo, kto się nawróci, a kto będzie czarnym charakterem. Książka utrzymana raczej w stylu słodkiej legendy, ale nie powieści historycznej. Pomimo wagi i istotności przesłania może nie spełniać oczek...

| 2012-12-30
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo ładna opowieść o życiu i męczeńskiej śmierci św. Cecylii napisana w przystępny sposób. Każda kartkę czyta się z zainteresowaniem. Bardzo polecam przeczytać tę pozycję.

eweltówka | 2011-04-26

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica