An Unconventional Duenna
karmazyna

Anglia, 1812 rok. Atena Filmer, nieślubna córka niezamożnej kobiety, pragnęła odmiany losu. Zdawała sobie sprawę, że jej jedyną szansą jest dobrze i bogato wyjść za mąż. Dlatego chętnie przyjęła posadę damy do towarzystwa Emmy, młodej dziedziczki, która miała zadebiutować w londyńskim towarzystwie. Obu pannom, Atenie o posągowych kształtach i zdecydowanych poglądach, a także drobnej,...

Anglia, 1812 rok.

Obu pannom, Atenie o posągowych kształtach i zdecydowanych poglądach, a także drobnej, nieśmiałej Emmie wartym uwagi kandydatem wydał się ten sam mężczyzna - Adrian, lord Kinloch. Sytuacja się zmieniła, gdy pojawił się Nicholas Cameron.

źródło opisu: Harlequin, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Montgomerry | 2015-08-16
MOTYLEK | 2014-12-16