Lillelord
Jenny_89

Centralne miejsce w pisarstwie Johana Borgena zajmuje trylogia: "Lillelord" (Mały lord), "De morke kilder" (Mroczne źródła), "Vi har ham na" (Mamy go), powstała w latach 1955-1957. Prezentowany obecnie czytelnikowi tom I trylogii stanowi zamkniętą całość i rzecz najbardziej dojrzałą artystycznie. Przedmiotem obserwacji autora jest dorastający chłopiec z rodziny mieszczańskiej, jego...

Prezentowany obecnie czytelnikowi tom I trylogii stanowi zamkniętą całość i rzecz najbardziej dojrzałą artystycznie. Przedmiotem obserwacji autora jest dorastający chłopiec z rodziny mieszczańskiej, jego postępowanie i niebezpieczna izolacja, która zaprowadzi bohatera na drogę przestępstwa. Powieść, której nie brak mocnych akcentów krytyki społecznej - jest też zarazem studium społeczeństwa norweskiego w latach poprzedzających wybuch I wojny światowej

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 1977

źródło okładki: www.conrada11.pl