Sobowtór, czyli krótka, żarliwa, lecz całkowicie prawdziwa relacja o życiu Klausa Rifbjerga

Wydawnictwo: Czytelnik
Dobbeltgænger eller Den korte, inderlige men fuldstændig sande beretning om Klaus Rifbjergs liv
literatura duńska

„Sobowtór” to jedna z najgłośniejszych powieści znanego duńskiego pisarza Klausa Rifbjerga (ur. 1931 r.), obdarzonego wszechstronnym i żywiołowym talentem prozaika, poety, autora sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. „Sobowtór” w zamyśle pisarza jest czymś w rodzaju groteskowej autobiografii, której niesamowity narrator - kilkuletni hermafrodyta o umyśle i wrażliwości dorosłego człowieka...

„Sobowtór” w zamyśle pisarza jest czymś w rodzaju groteskowej autobiografii, której niesamowity narrator - kilkuletni hermafrodyta o umyśle i wrażliwości dorosłego człowieka - w błyskotliwy i często szokujący sposób opowiada o przeżyciach i doświadczeniach własnych i swoich rodziców na terenie Danii i Berlina w latach trzydziestych i czterdziestych naszego stulecia.

źródło opisu: Czytelnik, 1985

źródło okładki: zdjęcie autorskie