Warszawa wczoraj

83-85338-73-X
warszawa, wczoraj, sołtan
albumy
Camillos

"Warszawa wczoraj". Ponad sto zdjęć, w większości dotąd nie publikowanych, ukazuje Warszawę po pierwszej wojnie światowej zarówno historyczne jej fragmenty, jak i dzielnice, ulice i budowle, powstałe dopiero w Polsce niepodległej. "Warszawy wczorajszej" już nie ma, została ona w 85% unicestwiona po powstaniu warszawskim 1944 roku. Wraz z nią spłonęła lub uległa rozproszeniu bogata niegdyś dokumentacja fotograficzna, rejestrująca przeobrażenia zachodzące w życiu i pejzażu przedwojennej stolicy. To, co z tego dorobku ocalało, ma dziś wielką wartość, stanowiąc nieoceniony materiał ikonograficzny dla wszystkich interesujących się przeszłością miasta.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.odk.pl/warszawa-wczoraj,3998.html