Java. Techniki zaawansowane. Wydanie VIII

Core Java(tm), Volume II--Advanced Features: Eighth Edition
978-83-246-1483-7
informatyka, java, programowanie
Tobiasz

Kolejne wydanie książki "Java. Techniki zaawansowane. Wydanie VIII" zostało zaktualizowane o wszystkie te elementy, które pojawiły się w wersji szóstej platformy Java Standard Edition. Dzięki tej książce dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać strumienie, jak parsować dokumenty XML czy też w jaki sposób tworzyć aplikacje sieciowe. Poznasz interfejs JDBC, sposób wykorzystania transakcji oraz wykonywania zapytań SQL. Autorzy w szczegółowy sposób pokażą Ci, jak tworzyć aplikacje z wykorzystaniem biblioteki Swing. Dodatkowo przedstawią, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo w tworzonych przez Ciebie aplikacjach. Wszystkie te - oraz wiele innych - zagadnienia zostaną przedstawione w przystępny i sprawdzony sposób!

Wykorzystanie strumieni
Możliwości pakietu Swing
Wykorzystanie biblioteki AWT
Bezpieczeństwo w aplikacjach
Zastosowanie podpisu cyfrowego
Sposoby wykorzystania obiektów rozproszonych (RMI)

źródło opisu: helion.pl

źródło okładki: empik.com

Piotrek | 2012-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2012

Ciut inaczej ją odebrałem, jak część 1 czyli "Podstawy...". Może dlatego, że cześć rozdziałów nigdy nie wykorzystam praktycznie. Styl pisania ten sam, ale zagadnienia bardziej zaawansowane. Warto mieć, skoro już macie "Podstawy..".

Dominik Szerszeń | 2014-04-17
kpliszka | 2013-12-24