Java. Techniki zaawansowane. Wydanie IX

Tłumaczenie: Jaromir Senczyk
Wydawnictwo: Helion
7 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Core Java, Volume II--Advanced Features (9th Edition)
Java, Informatyka, Programowanie
Kertt123

Zastanawiasz się, dlaczego język Java zdobył taką popularność? Przyczyn jest co najmniej kilka: automatyczne zarządzanie pamięcią, możliwość uruchamiania kodu na różnych platformach, ogrom dodatkowych narzędzi oraz wyjątkowo aktywna społeczność. Nie bez znaczenia jest również świetna dokumentacja, wsparcie dla usług sieciowych oraz aktywny rozwój, którego dowodem są kolejne wersje tego języka.
Dziewiąte wydanie bestsellerowej pozycji Java. Techniki zaawansowane zostało zaktualizowane i uzupełnione o nowinki z najnowszej wersji języka Java oznaczonej numerem 7. W trakcie lektury dowiesz się, jak wydajnie korzystać ze strumieni, wyrażeń regularnych oraz baz danych.
Java 7 to całkowicie nowy, mocno rozbudowany dostęp do plików - opis wszystkich niuansów znajdziesz w tej publikacji. Co jeszcze? Tworzenie aplikacji dla różnych języków i lokalizacji, zaawansowane wykorzystanie biblioteki Swing oraz dystrybucja stworzonych aplikacji. To tylko niektóre z zagadnień poruszonych w tej wyjątkowej książce, która musi się znaleźć na półce każdego programisty języka Java.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

114011 | 2016-02-26

Ogólnie bardzo dobrze wyjaśnia "zaawansowane podstawy" języka. Czasami czuć jednak pewien niedosyt i to, że temat nie został wystarczająco wyczerpany.

Kertt123 | 2015-11-17
Na półkach: Przeczytane, Programowanie
Przeczytana: 01 listopada 2015

Bardzo dobra książka wprowadzająca w podstawy zaawansowanych technik jak : łączenie z bazą danych , z serwerem czy tworzenie własnych adnotacji. Gorąco polecam.