Batman: The doom that came to Gotham
Batman, Lovecraft
komiksy
pharmaki

Historia alternatywna, rozgrywająca się w świecie Batmana. Bruce Wayne wyrusza na Arktykę, aby odnaleźć badacza zaginionego w tajemniczych okolicznościach. Na miejscu okazuje się, że cała ekipa nie żyje, a jej przywódca popadł w szaleństwo...

źródło opisu: www.swiatkomiksu.pl

źródło okładki: www.swiatkomiksu.pl

Thomas886 | 2015-12-30
Na półkach: Komiksy..., 2015, Przeczytane
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Zagłada Gotham...
Udany komiks, który mnie nie zawiódł.
Interesująca historia, wiele wątków oraz kolejna odsłona charakteru superbohatera.

Godne polecenia...

Dorian_LC | 2017-04-10
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

HORROR W GOTHAM

9,5

Batman: Zagłada Gotham - zbiór komiksów wydawanych na przełomie 2000-2001 roku, a fabułę stworzyli Mike Mignola (twórca postaci Hellboy) i Richard Pace (m.in. "Batman").

Dawno, dawno temu... Wydanie poprzedza wprowadzenie do cyklu Elseworlds, w którym to autorzy osadzają superbohaterów w zamierzchłych czasach.
Akcja została przeniesiona do lat 20-ych ubiegłego wieku. Autorzy drobiazgowo oddali realia tamtego okresu. Człowiek Nietoperz nie dysponuje żadnymi futurystycznymi gadżetami; tym razem znacznie mu bliżej do Sherlocka Holmesa, niż Jamesa Bonda.
W fabule zainspirowanej twórczością H. P. Lovecrafta umiejętnie wpleciono wątki postaci znanych z uniwersum. W zasadzie z najbardziej rozpoznawalnych nie pojawili się tylko Bane, Catwoman i Joker.

Im głębiej w las tym ciemniej, aby pod koniec opowieść o Batmanie stała się faktycznie oderwanym od rzeczywistości horrorem.

=
"Zagłada Gotham" to innowacyjny pomysł wnoszący powiew świeżości w cykl Batmana....

Arthaniel | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Zdecydowanie najlepszy z czytanych przeze mnie komiksów o Batmanie (a przypominam, że wzgardziłem takimi klasykami jak "Zabójczy żart" czy "Azyl Arkham"). Świeże spojrzenie na skostniałe od lat uniwersum. Polecam absolutnie wszystkim - także tym, którzy za Batmanem w ogóle nie przepadają.

Adawar | 2017-04-23

Jako że czytam obecnie opowiadania Lovecrafta ( od których nie mogę się oderwać ) , postanowiłem poszukać komiksów w tych klimatach ... i nie musiałem długo szukać , ponieważ ktoś (Dokładniej Mike Mignola , który zasłyną głównie tworząc komiksy z Hellboyem ) postanowił połączyć klimaty lovecraftowskich opowiadań z moim ulubionym Gackiem . Z połączenia tego wyszło całkiem ciekawie połączenie które mocno trzyma się gęstego niepokojącego klimatu oraz zgrabnie wprowadza postacie z uniwersum DC .

Jako że czytałem wersję z WKKDC to muszę również wspomnieć o bardzo króciutkim czarno-białym komiksie znajdującym się już po "Zagładzie Gotham" , lecz przedstawionym w podobnym klimacie za który również spory plus się temu tomowi należy

Oren | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Połączenie Batmana z przedwiecznym? Czemu nie? Udało się to dobrze i czytało się przyjemnie. Kilka postaci znanych z filmów oraz komiksów przewija się w Gotham z lat 20. Polecam dla fanów i nie tylko.

Jestem świeżo po powtórce. Przez lata wiele złego naczytałem się o tym komiksie. Ja mimo wszystko dalej uważam go za bardzo dobrą pozycję, którą na półce powinien mieć każdy fan Batmana i każdy fan HPLa.

Największym problemem owej historii zdaje się "zalesienie" pomysłów na metr kwadratowy - komiks staje się jedynie reklamowym folderem alternatywnego HPLowego Gotham - przez co nie zostaje miejsca na budowanie napięcia, dramaturgię itd. Rozdmuchanie tej mini serii z 150 do 500 stron mogłoby wyjść tylko na dobre....

Exodus | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Bardzo ciekawy komiks. Nie wiedziałem, że taka seria Elseworld istnieje nawet.
Zgrabne połączenie kilku różnych pomysłów, o Przedwiecznym nie wspomnę już, sama wyprawa na skute lodem obszary przypomniała mi film Coś itp. Dobre wykonanie, miło się czytało.
Rozglądnę się za innymi takimi alternatywnymi pozycjami.

Piotr | 2017-03-12
Na półkach: WKKDC, Komiksy, Przeczytane

Pierwszy Elseworlds w kolekcji. Szczerze powiedziawszy, wolałbym aby najpierw wydano więcej komiksów z normalnego uniwersum DC, bo często mam mieszane uczucia względem Elseworldsów. Ale jak już jest - niech będzie.

Główny komiks to Batman w klimacie Mitów Cthulhu - i to wystarczy aby zachęcić do tego komiksu wiele osób. Klimat jest odpowiedni, ale nie oczekujcie horroru - jest mrocznie ale niezbyt strasznie. Rysunki są dostosowane do nastroju i dosyć dobrze oddają stylistykę a'la Cthulhu.

A fabuła... no właśnie. Tutaj zaczynają się schody, bo początek jest obiecujący ale im bliżej końca tym gorzej. Po pierwsze, komiks jest dosyć krótki, przez co wszystko gna bardzo szybko i nie ma czasu zżyć się z żadną postacią. Fabuła to śmietnik fajnych pomysłów, które są wrzucone do komiksu, pokazane i szybko wyrzucone. Część postaci mających potencjał szybko znika lub ginie. Są też dziury fabularne - nie rozumiem np. dlaczego Bruce musiał w tej wersji przybrać kostium Batmana. Wszelkie...

Michalovic | 2017-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2017

Bardzo umiejętne połączenie wątków prozy Lovecrafta z uniwersum Marvela. Niesamowite rysunki, które podkreślają nastrój grozy i rozgrywającego się szaleństw

Łukasz Śmigiel | 2011-05-30

Mike Mignola, Zew Cthulhu, klimat grozy, kryminału i wiele więcej. Myślałby kto, że to tylko komiks :-)