Jej własny książę

Wydawnictwo: Amber
A duke of her own
Eloisa, James, Villiers
Asik92

Miłość odbiera mężczyźnie rozsądek – o czym zimny książę przekonuje się na własnym sercu… Od pierwszego spotkania książę Villiers jest pewien, że żadna kobieta nie nadaje się lepiej na jego żonę niż piękna i inteligentna Eleonora. Do chwili gdy poznaje Lisette, księżniczkę, która nie dba o maniery i konwenanse... Co wybrać: rozsądek czy namiętność? Dopiero gdy jego sercowe rozterki wywołają skandal, książę zrozumie, czym powinien się kierować. A pojedynek w obronie honoru kobiety, którą kocha, uświadomi mu, że walka nie jest największym ryzykiem dla mężczyzny…

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

jolek121 | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Czyta się szybko ale niestety nie ma w niej nic zaskakującego. A końcówka jest tak napisana jak gdyby autorka nie miała już pomysłu co dalej.

Aneta_Sobalska | 2012-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobra książka, choć niezbyt ambitna. Typowy romans historyczny. Lubiącym takie klimaty polecam serdecznie.

Renata7 | 2012-09-08
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Jak zwykle super .

Ewelynn | 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

Książka przyjemna w momentach nawet zabawna. Postacie są ciekawe jak i dialogi. Główna bohaterka jest sympatyczna z poczuciem humoru i sarkastyczna a nie jak to bywa zazwyczaj irytująca. Bohater jest inteligentny troszkę mroczny ( ale z znaczeniu że niedostępny). Książę jest też zagubiony znalazł się w nowej sytuacji chce jak najlepiej dla swoich dzieci ale nie wie czym tak naprawdę jest to najlepiej. Jedyna rzeczą do której mogę się przyczepić jest to że autorka trochę zagubiła wątek czasowy niby dzieje się to w XIX w. ale niektóre teksty i zachowania zalatują współczesnością. Osobiście nie wyobrażam sobie aby dama była w stanie rozmawiać z obcym mężczyzną w samym ręczniku a przypominam są to czasy gdzie pokazanie kostki albo podanie gołej dłoni to już było coś. Kończąc mimo wszystko zachęcam do przeczytania. Lektura w sam raz na odprężenie.

Gabriela Ozon | 2012-02-26
Przeczytana: luty 2012

Ostatnio mam fazę na romanse (w szczególności te opowiadające o XVIII/XIX wiecznej Anglii), więc ucieszyłam się że ta akurat pozycja jest właśnie taka cudownie nieskomplikowana i idealna na dłuuuugi wieczór :)

Joanna | 2016-06-20

Kolejna książka Eloisy James z gatunku romans historyczny. Jest to opowieść dość ciekawa, aczkolwiek momentami bywa przewidywalna. Pomimo tego czyta się ją bardzo przyjemnie i czytelnik zostaje wciągnięty w wydarzenia rozgrywające się na kartach powieści.
Historia skupia się głównie wokół trójki bahaterów: Eleonory, Lisetty i książę Villiers oraz ich zawiłych wzajemnych relacji. Cała książka skupia się na nich i ich wewnętrzych przeżyciach oraz tego jakich wyborów powinni dokonać.
Poza nimi poznajemy kilku innych bohaterów, którzy bywają motorem napędowym pewnych wydarzeń i rozwoju stosunków pomiędzy nimi.
Jest to pozycja godna polecenia, choć może nie jest to wybitne dzieło to uważam, że nie było stratą czasu.

Nika16wow | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

Typowy romans historyczny... Jakoś bardzo nie zachwyca, ale też nie jest beznadziejna. Jeżeli ktoś czytał wszystkie części tej serii to wiadomo warto przeczytać, ale ta akurat część jest przewidywalna i za bardzo niczym nie zaskakuje.

Aliss | 2017-05-26
Przeczytana: 26 maja 2017

Nie lubie kiedy główny bohater ma dzieci a jesli do tego są to nieślubne dzieci i jest ich aż tyle... Nie mogłam sie przez to do niego przekonać. Do tego ten trójkąt miłosny którego nie jestem fanką. Zawsze ale to dosłownie zawsze wszystko układa się inaczej niż sobie ułożę w głowie i potem jestem rozczarowana :( Szczerze mówiąc nie oceniam tej książki obiektywnie bo kierują mną moje własne przyzwyczajenia więc jeśli ktoś chce się sugerować moją oceną to szczerze odradzam.

dominika | 2017-04-10
Przeczytana: 2016 rok