Francja - część północna

Tłumaczenie: Joanna Białko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "praktyczny przewodnik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
France
83-87696-51-x
przewodnik, Francja, Bretania
kamk

Ktoś kiedyś powiedział, że Francuzi kochają swój kraj, tak jak mężczyzna kocha kobietę i trzeba przyznać, że trudno im się dziwić, bo Francja robi wszystko, aby na takie uczucie zasłużyć. Piękna urodą gotyckich katedr, bretońskich klifów i krajobrazów Doliny Loary. Łagodna spokojem pól i dzika jak fale rozbijające się o północne brzegi. Klasycznie elegancka i ekstrawagancka jak Paryż, o którego uliczkach nie można zapomnieć. Kusząca rozrywkami, winem, szampanem i przednim jedzeniem. Pozwalająca każdemu poczuć się przez chwilę królem lub artystą. Zanurzona w historii i dbająca o swoją tradycję, świadoma swej odrębności i różnorodności, a jednocześnie na wskroś nowoczesna. Po prostu nie sposób się z nią nudzić.
Przewodnik zawiera opisy: 94 miast i miejscowości, 534 hotele, pensjonaty i schroniska, 63 kempingi, 488 restauracji, barów, kawiarni, 225 muzeów i galerii, 89 biur informacji turystycznej, 290 zabytków, 76 map i planów miast, 11 parków i rezerwatów, 18 winiarni, 6 winnic, 13 katedr.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

Bardzo fajny przewodnik, zdecydowanie przydał się podczas naszej podróży do Normandii :)

petervader | 2013-12-17
Przeczytana: 2004 rok