Bajka o czasie

Wydawnictwo: Literatura
8 (10 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Anna_R

CZAS. Raz biegnie, innym razem ucieka lub pędzi, a gdy sie nudzimy - wlecze się lub stoi. Możemy mieć go pod dostatkiem, albo wręcz przeciwnie - możemy narzekać na jego brak. Taki to dziwny jest ten CZAS. Hanka i Kuba z Zegarowa Dolnego mieli mnóstwo CZASU na rozmowy z rodzicami i długie spacery z Bobikiem, a dzieci z Zegarowa Górnego niestety w ogóle nie miały CZASU. Odebrały im go telefony...

Hanka i Kuba z Zegarowa Dolnego mieli mnóstwo CZASU na rozmowy z rodzicami i długie spacery z Bobikiem, a dzieci z Zegarowa Górnego niestety w ogóle nie miały CZASU. Odebrały im go telefony komórkowe i drogi telewizor.
Jednak zawsze jest CZAS na zmiany, nie wszystko jeszcze stracone!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Monika | 2017-12-17
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Wspaniała książeczka opisująca życie rodziny w dwóch alternatywnych światach. W pierwszym - Zegarowie Dolnym - brakuje wielu rzeczy. Nie ma tutaj metra, kafejki internetowej, telefonów komórkowych ani multikina. Jest za to bardzo dużo czasu na wspólne posiłki, spacery, gry i rozmowy. W drugim świecie - Zegarowie Górnym - jest prawie wszystko. Mamy tutaj nowiutki supermarket, ogromne multikino, nowoczesną kafejkę internetową, a nawet metro. Każdy ma telefon komórkowy, drogi samochód i telewizor plazmowy. Nie znajdziemy tutaj tylko jednego - czasu. Nie ma czasu na rozmowy, wspólną zabawę, troskę o najbliższych. Brakuje czasu dla dzieci i siebie nawzajem, a pogoń za pieniądzem rujnuje potrzebę każdego człowieka - potrzebę bliskości. Moim zdaniem książeczka ta powinna być obowiązkową lekturą przede wszystkim dla dorosłych.

Ramon | 2016-02-28
Przeczytana: 26 lutego 2016

Wspaniała książeczka. Ukazuje ranek, popołudnie, wieczór i noc w dwóch alternatywnych światach. W jednym mama i tata są wewnętrznie poukładania i czasu jest pod dostatkiem (chociaż nie ma komórek, multikina i innych atrakcji). W drugim jest wszystko, tylko brakuje... czasu. Przeczytać to powinien przede wszystkim... każdy rodzic :)

Fragment i więcej słów od siebie opublikowałem tutaj: http://www.ktopyta.pl/twoje-zdrowie-w-niezwyklej-mierze-zalezy-od-tego-czy-zyjesz-w-zegarowie-dolnym-czy-gornym/

Ewelina Felgenau-Kaska | 2012-07-12
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 12 lipca 2012

nasze Córki są prawdziwie zauroczone tą książeczką i nie ukrywam, że ja też :)

Anna Janczyszyn | 2015-06-24
Przeczytana: 09 grudnia 2014