Chorwacja. Przewodnik Dookoła świata

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dookoła świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7513-131-4
Kornelia

SPIS TREŚCI: Kalejdoskop Bajkowa Dalmacja – adriatyckie wyspy, Wojna ojczyźniana, Naturyzm - naga prawda, Największe atrakcje, Wypoczynek na farmie, Architektura, Dzika Chorwacja - głębokie rzeki, wysokie góry…, Tańczący z mieczami na Korèuli, W drodze na szczyty, Warto wiedzieć Chorwacja bez tajemnic Pierwsze dwie godziny, Komunikacja, Noclegi, Gastronomia, Zakupy,...

SPIS TREŚCI:

Kalejdoskop
Chorwacja bez tajemnic
Pierwsze dwie godziny, Komunikacja, Noclegi, Gastronomia, Zakupy, Rozrywka
Zagrzeb
Orientacja w terenie,
W dwa dni trzeba zobaczyć: Trg Bana Jelaèića, Gornji Grad, Fondacija Ivan Meštrović,
W wolnym czasie: 9 dodatkowych atrakcji,
Gdzie... się zatrzymać zjeść i wypić, na zakupy, się bawić
W głąb kraju
Orientacja w terenie,
W cztery dni trzeba zobaczyć: Nacionalni Park Plitvièka Jezera, Zamki w Zagorju, Varaždin, Kopaèki Rit, Lonjsko Polje,
W wolnym czasie: 6 dodatkowych atrakcji,
Istria i okolice
Orientacja w terenie,
W trzy dni trzeba zobaczyć: Bazylika Eufrazjana w Poreèu, Rovinj, Nacionalni Park Brijuni, Pula,
W wolnym czasie: 5 dodatkowych atrakcji, Nieco dalej,
Północna i środkowa Dalmacja
W cztery dni trzeba zobaczyć: Nacionalni Park Krka, Trogir, Split, Braè, Hvar,
W wolnym czasie: 8 dodatkowych atrakcji,
Gdzie... się zatrzymać, zjeść i wypić na zakupy, się bawić
Dubrownik i południowa Dalmacja
W trzy dni trzeba zobaczyć: Stare Miasto w Dubrowniku, Mljet, Korèula,
W wolnym czasie: 6 dodatkowych atrakcji,
Spacery i wycieczki
Stare Miasto w Zagrzebiu, Zagorje, Górskie miasta na Istrii, Stare Miasto w Dubrowniku, Lokrum
Informator
Przed wyjazdem, Kiedy jechać, Na miejscu
Słowniczek
Atlas
Indeks

Z przewodnikiem "Chorwacja" z serii "Dookoła świata" poczujesz Chorwację. Poddasz się leniwemu rytmowi dnia, odpoczniesz na nagrzanych słońcem skałach nad ciepłym morzem, odkryjesz tajemnice podwodnego świata, pokochasz miejscową kuchnię i miejscową muzykę.

Z "Chorwacją" zwykłe turystyczne "poznanie" zamienisz na "uczestniczenie w codziennym życiu". Znajdziesz miejsce na nocleg, świetny pub, elegancką restaurację, targi oferujące nietypowe towary, ekskluzywne domy mody, fajne butiki, dyskoteki na Twoją kieszeń, własny park, ulubioną salę w ulubionym muzeum.

Przewodnik dookoła świata to:

* spirala zapewniająca wygodne użytkowanie przewodnika,
* nowoczesny design okładki i wnętrza,
* poręczny format,
* przejrzysty układ treści,
* gotowe warianty tras spacerowych i wycieczek,
* informacje turystyczne, gospodarcze i społeczne,
* adresy najciekawszych restauracji, pubów i sklepów,
* rady dotyczące zwiedzania,
* informacje o cenach, komunikacji i noclegach.

Przewodniki z serii „Dookoła świata” zawierają najważniejsze informacje turystyczne, kulturalne i społeczne na temat opisywanych państw i miast, a także adresy najciekawszych restauracji, pubów i sklepów oraz informacje o cenach, komunikacji i noclegach. Prezentują gotowe warianty tras spacerowych i wycieczek oraz porady dotyczące zwiedzania.

Pierwszy przewodnik tego wydawnictwa, który kupiłam na szybko, dzień przed wyjazdem do Chorwacji, nie mając większego wyboru. Objętościowo można powiedzieć przewodnik kieszonkowy, zaletą są proponowane trasy zwiedzania wraz z mapkami miast takich jak np. Dubrovnik. Kilka ciekawostek na początku, ogólnie jak dla mnie zbyt skromny, za mało informacji, ale wygodny w trasie, można wędrować z otwartym przewodnikiem, który nie będzie się złośliwie zamykał. Osobiście polecam ten niewielki kraj na wielkie wakacje!

Brylant | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015