Sądy kapturowe

978-83-7354-332-4
benedyktyni, felieton, krytyka
religia
pablo

Niezwykle celne felietony Ojca Leona Knabita. Autor wspaniale sprawdza się w krótkiej, często żartobliwej formie, wydając swoje sądy... o wychowaniu i patriotyzmie, o Unii Europejskiej, o strojach i pornografii, o miłosierdziu i pojednaniu, o szkole i rodzinie, o tolerancji... Na zbiór składają się felietony z cyklu „Sądy kapturowe” publikowane w tygodniku „Gość Niedzielny”. Teksty zostały...

Na zbiór składają się felietony z cyklu „Sądy kapturowe” publikowane w tygodniku „Gość Niedzielny”. Teksty zostały zilustrowane rysunkami Joanny Kościukiewicz.

źródło opisu: http://tyniec.com.pl/product_info.php?products_id=709

źródło okładki: http://tyniec.com.pl/product_info.php?products_id=709

pablo | 2010-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2010

Będąc na ostatnich targach książki w Krakowie, niezupełnie przypadkowo zaglądnąłem na stoisko Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC. Czego ja tam mogłem szukać? Oczywiście książek ojca Leona Knabita. Niefart chciał, że kiedy tam wylądowałem, w kieszeni zostało mi niespełna kilkanaście złoty. Na szczęście dla chcącego nic trudnego, a braciszkowie nie mogli przecież wypuścić mnie od siebie, z pustymi rękami. W ten sposób, wszedłem w posiadanie Sądów kapturowych, kto wie czy nie najcenniejszej książki w całej mojej biblioteczce, ale od początku.

Postaci ojca Leona nie będę przybliżał. Dość wiedzieć, że jest najlepiej rozpoznawalnym benedyktynem w Polsce i nierzadko można zobaczyć go na ekranie telewizora. Publikacja, która jest naszym dzisiejszym tematem, to zbiór jego felietonów, zamieszczanych cyklicznie na łamach Gościa Niedzielnego. Większość z nich została zilustrowana rysunkami Joanny Kościukiewicz, które trafnie i zabawnie przedstawiają treść felietonów.

Sądy kapturowe to niewielka...

Anna | 2014-09-24
Przeczytana: 19 września 2014

Cóż, krótko i radykalnie w większości. Mój ulubiony ojciec Leon rozprawia się ze współczesnością. Wolę jego inne pozycje, te bardziej rubaszne, kiedy język jest bardziej dosadny niż prezentowane sądy. Tutaj jest odwrotnie, ale może czasem i tak jest potrzebne, bo jednoznaczne.

zajkas | 2016-05-30
Przeczytana: 22 maja 2016

Warto sięgnąć po tę książkę, aby utwierdzić się w tym, że pewne zachowania czy sposób myślenia, mimo zmieniających się czasów są nadal aktualne i jak najbardziej na miejscu. Ojciec Leon w ciekawy i krótki sposób odnosi się do kwestii ubioru, poszerzania wiedzy, UE, polityki czy spraw życia codziennego wydając na końcu każdego tematu swój osąd. Książka jest także opatrzona w ciekawe rysunki nawiązujące do "osądzanego" tematu.

Odzio | 2015-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2015

Krótko, treściwie i w samo sedno. Do tego opatrzone trafnymi rysunkami Joanny Kosciukiewicz. Polecam wszystkim wielbicielom Ojca Leona.

Żuberek | 2015-05-01
LPast | 2015-02-16