Smak afrykańskiej przygody

książek: 1991
Renax | 2015-04-09
Na półkach: 2015, Przeczytane, Podróżnicze
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Na początku książki lekko się znudziłam i już zamierzałam ją porzucić, no bo nieznana i zapomniana, ale po paru stronach okazało się, że pan Pol opisuje swój rejs w momencie dla Polski historycznym i że te jego drobiazgowe opisy zajęć, rozrywek i samopoczucia są ważnym świadectwem czasów. Otóż, rejs przypadł na początek Stanu Wojennego! Więc opisy kłopotów z kontaktami z rodziną w Polsce, braków informacji z kraju nabierają dziś wartości świadectwa historycznego!
Autor obrał metodę, żeby opisywać swoje zdarzenia i przeżycia, więc opisuje jak to zabrał z sobą 50 kg ładunek kamer i różne klisze, jak to miał mało dolarów i nie stać go było na żadną pamiątkę poza pocztówkami, jak to w Belgii pan się pomylił i wbił mu pieczątkę wizową w miejsce Wielkiej Brytanii, jak to z zachwytem kupowali długopisy dla rodziny, jak to w Afryce tu mogli zejść, a tam nie, bo ten kraj jest socjalistyczny, a tamten kapitalistyczny. Wreszcie jak to statek cieszył się, że dysponuje kilkoma rolami filmów i...

Ewa2009 | 2013-01-30
waldenburg | 2011-01-11