Audyt sprawozdań finansowych

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320818413
biznes, finanse

Audyt sprawozdań finansowych jest wyspecjalizowaną dziedziną rachunkowości finansowej. Jego znaczenie stale rośnie, gdyż wiele firm musi swoje roczne sprawozdania finansowe przed zatwierdzeniem i przekazaniem wszystkim zainteresowanym poddać badaniu (audytowi) przez biegłych rewidentów. Takie badanie ma zapewnić odbiorców informacji zawartych w sprawozdaniu finansowym, że przedstawia ono prawdziwy i rzetelny obraz majątku i sytuacji finansowej firmy. Celowość przygotowania książki poświęconej audytowi sprawozdań finansowych wynikała z dwóch przesłanek: po pierwsze rosnącego znaczenia audytu jako wyodrębnionej części wiedzy z rachunkowości finansowej, a po drugie braku na naszym rynku wydawniczym opracowań, które by tę wiedzę w sposób jasny i praktyczny prezentowały. Autorami podręcznika są pracownicy naukowi Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wśród których są również biegli rewidenci. Podręcznik obejmuje wiedzą o istocie audytu, roli biegłych rewidentów oraz metodach badania sprawozdań finansowych, przy czym nacisk został położony na pokazanie praktycznych aspektów takiego badania. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków ekonomicznych zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim (zwłaszcza tych, którzy wybiorą nowy kierunek finanse i rachunkowość). Mogą z niego korzystać także słuchacze studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości oraz praktycy służb finansowo-księgowych firm.

Michał | 2016-09-20
Przeczytana: 18 września 2016