Dwutysiącletni starzec w roku dwutysięcznym

Tłumaczenie: Jacek Spólny
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
2000 year old man in th year 2000
powieść,
hunter

Dwutysiącletni Starzec naprawdę ma 2000 lat i zna wszystkich: od Mojżesza i Jezusa do Szekspira, Paula Revere'a i Sylvestra Stallone'a. Romansował z Joanną d'Arc, miał setki żon i tysiące dzieci. Ten żydowski matuzalem ma zdanie na każdy temat - zna się na religii, diecie, ochronie środowiska, zdrowiu i nektarynkach. Zdradza sekrety znanych osób, udziela mądrych i praktycznych rad, dzieli się niemałym życiowym doświadczeniem oraz tajemnicą siedmiodniowej rewelacyjnej diety.

Humor "Dwutysiącletniego Starca w roku dwutysięcznym" jest najwspanialszym antidotum na wszystkie dolegliwości i niepokoje końca wieku.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 1999

źródło okładki: www.vivarium.com.pl

Jezier | 2012-02-20

Bardzo przyjemny humor, trochę w stylu Woody Allena, a bardzo w stylu... no, Mela Brooksa.

Sylwia | 2016-10-17
Przeczytana: 02 maja 2012
Sanna | 2012-05-06
Przeczytana: 2003 rok
5 książek na ostatni wieczór karnawału

Dzisiaj ostatki, śledzik, podkoziołek – w każdym razie ostatni dzień karnawału! Ale też niestety środek tygodnia, więc zapewne niewiele osób będzie miało sposobność wyjść wieczorem na imprezę. Dlatego polecamy Wam cztery cienkie i jedną grubszą, rozrywkowe książki, które zdążycie przeczytać przed północą!