Pisma ascetyczne, t. 2

Tłumaczenie: Marek Grzelak [et al.]
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Żródła monastyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
83-7354-142-X
monastycyzm, wiara, Bóg, ewagriusz
religia
Rafał

W pierwszym tomie pism Ewagriusza z Pontu, pierwszego mnicha-pisarza, zamieściliśmy podstawowe teksty ukazujące zręby jego nauki ascetycznej. Publikując kolejny tom przekładu jego dzieł, pragniemy zagłębić się w poglądy Ewagriusza na naukę o ludzkich myślach, która była mu szczególnie bliska. W tej dziedzinie zasługi Ewagriusza są niepodważalne. Precyzyjnym językiem systematycznie wyłożył naukę środowiska monastycznego dotyczącą ascezy myśli, odciskając przy tym na niej własne piętno. Ewagriusz postrzegał psychiczną rzeczywistość jako pole, na którym kształtuje się ogólny stan moralny i duchowy człowieka, jego katastasis.

źródło opisu: http://tyniec.com.pl/product_info.php?products_id=572

źródło okładki: zdjęcie autorskie