zasady rachunkowości zarządczej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Podręcznik akademicki, w którym zostały przedstawione te wszystkie zagadnienia, które stanowią podstawową wiedzę z zakresu rachunkowości zarządczej. Prezentowane rozwiązania teoretyczne zostały zilustrowane odpowiednio dobranymi przykładami empirycznymi, rozwiązanymi krok po kroku. Autor zaprezentował zasady, metody i narzędzia rachunkowości w kontekście poszczególnych funkcji zarządzania (planowania, organizowania, zatrudniania, kierowania i kontroli) na poziomie operacyjnym i strategicznym. Wiele miejsca poświęcił: rachunkowi kosztów działań, rachunkowi kosztów celu, strategicznej karcie wyników i ekonomicznej wartości dodanej. Wykazał szczególną dbałość o spójność terminologiczną oraz o to, aby podręcznik był zrozumiały i komunikatywny. Każdy rozdział kończy się podsumowaniem. Podręcznik zawiera testy i zadania sytuacyjne do samodzielnego rozwiązania.