Pogranicza pedagogiki i nauk pomocniczych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
83-233-1776-3
pedagogika, nauka
adorable

Wspólnym celem redaktora pracy i autorów tekstów było: - ożywienie dyskusji naukowej nad rozwojem pedagogiki jako dyscypliny naukowej, - inspirowanie poznawcze i badawcze, obejmujące zagadnienia z pogranicza pedagogiki i nauk pomocniczych, - dostarczenie lektury młodym pracownikom naukowym i studentom licznych kierunków oraz specjalności pedagogicznych wyższych szkół akademickich...

Wspólnym celem redaktora pracy i autorów tekstów było:
- ożywienie dyskusji naukowej nad rozwojem pedagogiki jako dyscypliny naukowej,
- dostarczenie lektury młodym pracownikom naukowym i studentom licznych kierunków oraz specjalności pedagogicznych wyższych szkół akademickich (magisterskich) i zawodowych (licencjackich), jak również młodym pracownikom naukowym, reprezentującym nauki pomocnicze pedagogiki.

(...) poszukiwania poznawcze z pogranicza pedagogiki i innych nauk dawać mogą silne impulsy rozwojowe dla nauk pedagogicznych, mogą być także inspirujące dla nauk pomocniczych pedagogiki. Impulsy rozwojowe, inspiracje mogą występować zarówno w dziedzinie poznania naukowego, jak i metodologii nauki oraz metodologii badań naukowych, ujmowanej w wymiarze założeń i praktyki badawczej.

adorable | 2010-11-30
Na półkach