Od blizu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Beletrina". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Študentska založba
961-6446-81-9
słoweński
Karolji

Od blizu je romansirana intimna drama, odigrana v očeh prvoosebne pripovedovalke. Osrednji del pripovedi se odvija v Bukarešti, kamor se junakinja preseli, sprejme namreč delo na tamkajšnji slovenski ambasadi. Ob tem glavnem toku pripovedi, ki ga avtorica vešče izpisuje povsem neposredno, od blizu, pa iz ozadja, kot prikrito in nevidno žarenje kozmosa, v pisanje ves čas vdira iz globine grozljiva in hkrati fascinantna svetloba, rojena v najzgodnejšem otroštvu. Prav to smrtonosno sevanje, ki je jezik literature, edino zmore za trenutek zmanjšati neznosno gostoto temne snovi. To zdaj ve tudi Irena.

Karolji | 2010-11-30