Agrobiznes

Wydawnictwo: Difin
9788372519313
biznes, finanse

W pracy podjęto próbę wyjaśnienia, czym jest agrobiznes i jaką rolę spełnia w zaspokajaniu potrzeb człowieka. Czytelnik ma możliwość zapoznania się z: potrzebami człowieka i miejscem wśród nich produktów agrobiznesu, powstaniem i rozwojem koncepcji agrobiznesu, otoczeniem instytucjonalnym agrobiznesu w Polsce, charakterystyką agregatów agrobiznesu: zaopatrzeniem, rolnictwem oraz przetwórstwem i obrotem towarowym, nieżywnościową sferą agrobiznesu, transportem w agrobiznesie i podatnością transportową ładunków, powiązaniami integracyjnymi w agrobiznesie i ich wpływie na przemiany w rolnictwie. Rozważania teoretyczne uzupełnione są studiami przemian poszczególnych dziedzin agrobiznesu w Polsce. Książka przeznaczona jest dla studentów różnych kierunków studiów, zwłaszcza ekonomicznych, rolniczych, przyrodniczych, dla nauczycieli szkół rolniczych, powinna również zainteresować działaczy gospodarczych, pracowników administracji i kadrę kierowniczą przedsiębiorstw sfery agrobiznesu.