Kryzysy bankowe i metody ich przezwyciężania

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Od ponad dekady obserwujemy kolejną falę kryzysów bankowych, niejednokrotnie wykraczających daleko poza kraj, w którym się pojawiają. zjawiska ostatniego półrocza ukazują, jak dalekosiężne i dotkliwe skutki dla gospodarki i systemu finansowego niesie za sobą pojawienie się kryzysu. Książka jest rzetelną i wnikliwą analizą kryzysów bankowych w krajach rozwijających się dwóch regionów świata: Ameryki łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej. W każdym z analizowanych krajów szczegółowo omówiono: sytuację przed kryzysem i przyczyny jego wybuchu, przebieg kryzysu i podejmowane działania interwencyjne, skutki kryzysu dla systemu bankowego i gospodarki. Przeprowadzona analiza i ocena zastosowanych środków zaradczych stanowią punkt wyjścia do sformułowania uogólniających wytycznych dotyczących efektywnego zarządzania sytuacją kryzysową. Dopełnieniem jest prezentacja zaleceń międzynarodowych instytucji finansowych dotyczących zarówno metod opanowywania kryzysów bankowych, jak i działań mających na celu zapobieżenie ich powstawaniu.