Krajobraz, człowiek, środowisko

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Krajina, ľudia, životné prostredie
83-04-02310-5
Róża_Bzowa

„Zadaniem naszej książki jest przedstawienie słowami i na fotografiach różnorodnego charakteru związków między człowiekiem a środowiskiem, w którym żyje, którego zasoby wykorzystuje, i które przez swoją działalność zmienia. Podajemy podstawowe informacje o związkach łączących człowieka z otaczającym go środowiskiem. Specyfikę tych stosunków wykorzystaliśmy jako podstawę do określenia jakości i terytorialnego zróżnicowania środowiska na Ziemi. Następnie staramy się zilustrować różnoraki wygląd krajobrazu i stosunek człowieka do środowiska życia. "
[fragmenty "Wstępu"]

Grzegorz | 2016-10-04