VAT przy zarządzie nieruchomościami

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Jaka działalność jest zwolniona, jaka opodatkowana, jak prawidłowo ustalić wysokość obciążenia VAT-em, jak odliczyć podatek naliczony? Doradca podatkowy specjalizujący się m.in. w zagadnieniach podatkowych: spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, towarzystw budownictwa społecznego, jednostek gospodarujących zasobami gmin i Skarbu Państwa, itp. instruktażowo wyjaśnia zasady...

jednostek gospodarujących zasobami gmin i Skarbu Państwa, itp. instruktażowo wyjaśnia zasady rozliczania podatku VAT w jednostkach prowadzących działalność w zakresie gospodarki nieruchomościami budowlanymi.

Z uwagi na różnego rodzaju działalność, jaka może być prowadzona przez omawiane jednostki, począwszy od działalności inwestycyjnej i sprzedaży nowych lokali na zarządzaniu nieruchomościami kończąc ? pojawia się wiele wątpliwości interpretacyjnych. W opracowaniu dokonano praktycznej analizy szeregu problemów w rozliczeniu podatku VAT w oparciu o sytuacje…