Czerwone karty Kościoła. Męczennicy - ofiary rewolucji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Białych Plam"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: POLWEN
83-88822-91-8
historia
Łukasz Kuć

Książka o męczennikach – ofiarach rewolucji i zbrodniczych ideologii. Czerwone karty Kościoła – to wydarzenia historyczne (reformacja, rewolucja francuska, XIX-wieczny liberalizm, narodowy socjalizm, faszyzm, komunizm), których krwawy ślad pozostawiany w historii próbuje się teraz przemilczeć lub obłudnie tłumaczyć, że była to „cena postępu”.

Wojtek_Grabowski | 2014-10-17
Przeczytana: 2014 rok

No okropnie się zawiodłem. Liczyłem, na rzecz rozliczeniową z przeszłością Kościoła i że nareszcie ktoś nazwie rzeczy po imieniu, a dostałem praktycznie panegiryk wychwalający męczenników, którzy tak naprawdę męczyli innych. Nie będę się tu rozpisywał o moralnej stronie zagadnienia, napiszę tylko, że książka jest kiepska, tendencyjna, pisana pod publiczkę przez zacietrzewionego autora a nie historyka! Zdążyłem się jej już pozbyć z domu, bo nie chciałem nawet mieć czegoś takiego na półce. Wydawanie tego typu rzeczy to marnowanie papieru i marnotrawienie lasów. Wstyd!

Karo | 2013-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2013

"Każdy totalitaryzm można rozpoznać po jego staraniach o jak najszybsze dzieci spod wpływu ich rodziców. Już Danton - jeden z przywódców francuskiej rewolucji - twierdził, że wszystkie dzieci powinny należeć do państwa." To tak w sprawie tego, co dzieje się aktualnie w naszym kraju. Ponadto książka stanowi dobre dopełnienie ostatnio głośnego filmu "Cristiada". Skłania do refleksji nad własną wiarą, wiedzą historyczną, polityczną poprawnością. Nasuwa się puenta, że im więcej czytam, tym dowiaduję się, że coraz mniej wiem.

rechu55 | 2013-01-10
Przeczytana: wrzesień 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kucharczyk rzetelnie rozprawia się z rewolucjami i totalitaryzmami pokazując ich prawdziwą naturę. Ukazując historie z którą warto się zapoznać. Udowadnia że każda wojna miała podłoże religijne.. Wojna trwa nadal, a krew męczenników woła z pod ziemi.

P_A_X | 2016-09-16
Olena | 2016-03-03