Nowe kłamstwa w miejsce starych. Komunistyczna strategia podstępu i dezinformacji

Wydawnictwo: Antyk
New Lies For Old
978-83-86482-62-1
historia
n0e

Anatolij Golicyn w 1984 roku wydał książkę pt. New Lies For Old (Nowe kłamstwa za stare), w której przewidywał przeprowadzenie przez ZSRR pierestrojki, jako operacji mającej na celu uśpienie czujności Zachodu. W 2007 roku książka została wydana po polsku pod tytułem "Nowe kłamstwa w miejsce starych, komunistyczna strategia podstępu i dezinformacji", nakładem biblioteki Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wersja elektroniczna została opublikowana w Internecie.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Anatolij_Golicyn

źródło okładki: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016281-23010001.html

jdm | 2016-06-06
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Książka b. ciekawa , traktuje o wieloletniej strategii dezinformacji przyjętej przez blok państw komunistycznych, można się dowiedzieć jak wszelkiego rodzaju konflikty na linii państw należących do bloku były jedynie teatrem w którym widzem był zachód, jak wszelkiego rodzaju przewroty, odwilże, były w mniejszym lub większym stopniu kontrolowane przez władze ZSRR. Jest w tym kontekście dużo o praskiej wiośnie, o solidarności, o konflikcie ZSRR z Chinami, jest też o pieriestrojce, choć sama nazwa nie pada bo książka powstała w 1984 roku. To co działo się po napisaniu książki jest dowodem że auto wiedział co pisze.. Choć wszystkich planów ZSRR zawartych w książce chyba się nie udało zrealizować, choć trzeba przyznać czerwonym że byli przebiegli :). Minusem książki jest język typowy dla ludzi zatrutych lekturami Lenina, ciężki jak czołg T72... Nie mniej warto przeczytać jak sobie komuniści zaplanowali dla nas świat...

Łukasz Lelonek | 2011-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2011

Niniejsza książka została napisana przez byłego oficera KGB A. Golicyna, który uciekając w 1961r. do USA przedstawił opinii publicznej najnowszą metodę walki komunistycznego bloku za pomocą dezinformacji. Autor od pierwszych lat Związku Komunistycznego przez następne pokazuje różne akcje dezinformacyjne, które miały na celu wprowadzać w błąd "imperialistyczny świat".
Wszelkie działania dezinformacyjne były koordynowane przez służby wywiadowcze Związku Radzieckiego i innych państw komunistycznych. Nieustanne kreowanie rozłamów w partiach i nieporozumień między państwami (ZSRR - Chiny; ZSRR - Jugosławia itp.) miały dawać do zrozumienia Zachodowi, że komunizm nie stwarza zagrożenia dla świata i wszelkie jednoczenie się i zbrojenie przeciw Blokowi Wschodniemu jest irracjonalne.
Wszystkie te zabiegi były prowadzone mając na widoku "dalekosiężną politykę", w której metoda "nożyczek" czyli dwóch ostrzy (Chiny i ZSRR) w dogodnym momencie miały w sposób naturalny przemienić się w metodę...

Marcin Lipigórski | 2013-10-19
Przeczytana: 2013 rok

Fantastyczna książka. Obowiązkowa dla wszystkich interesujących się "spiskowymi teoriami". Zachęcam do odwiedzenia witryny: wydawnictwopodziemne.pl

Zbychu75 | 2015-12-22

Golicyn to wystarczająca recenzja.

Robert D-K | 2015-04-03
krzysztoferski | 2014-12-23