Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

Wydawnictwo: Egmont Polska
Guess How Much I Love You
mozartiwieloryb

Czasami szukasz słów, żeby komuś powiedzieć, jak bardzo, ale to bardzo go kochasz. Ale miłość niełatwo jest zmierzyć. Wiedzą o tym najlepiej Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając z tej pięknej i wzruszającej opowieści o uczuciach, cieple i zrozumieniu.

źródło opisu: Egmont, 2004

źródło okładki: www.egmont.pl

bibi | 2015-12-19
Przeczytana: grudzień 2015

Miłość nie łatwo zmierzyć, opisać, okazać. Ta bezwarunkowa rodzica do dziecka rzeczywiście jest wielka i wygrywa... Piękna, wzruszająca i bardzo ciepła opowieść o uczuciach, podstawowej potrzebie miłości, akceptacji i zrozumienia.

mozartiwieloryb | 2010-12-08
Przeczytana: 21 listopada 2010

Jeśli nie wiesz, co kupić ukochanemu/ukochanej na walentynki - bądź oryginalny i podaruj jej/jemu tą książkę.

Jeśli nie wiesz, jak pokazać dziecku co to miłość i jak wielka potrafi być - podaruj mu tą książkę.

Bo książeczka jest magiczna w swojej prostocie przekazu.
A my tak komplikujemy miłość...

rebelka | 2011-01-04
Przeczytana: 06 maja 2009

Książkę kupiłam swojemu synkowi na 1 urodziny, od tego czasu jest jedną z jego ukochanych książeczek. Ciepła, pełna miłości historia o Małym i Dużym Zającu. Uczy jak ważne jest mówienie o tym, że się kocha.

lew_kanapowy | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Ukochana książka mojego późnego dzieciństwa. Będąc w ciąży zamęczałam męża, żeby czytał mi ją przed snem i słuchając roniłam w poduszkę przepełnione hormonami łzy wzruszenia. Może dlatego już od maleńkości Maja tak lubiła jej słuchać.
Bo tych kitajców nie można nie pokochać. W książce mieszkają Duży Brązowy Zając i Mały Brązowy Zajączek – nie do końca wiadomo, czy to bracia, czy tata z synkiem, nie ulega jednak najmniejszej wątpliwości, iż owe zające bardzo się kochają. Mały Zajączek za wszelką cenę stara się zmierzyć i opisać swoje uczucie jak najdokładniej, jak najbardziej wizualnie. „Kocham Cię tak bardzo, jak…” - poszukując największych rzeczy jakie może sobie tylko wyobrazić rozpoczyna swoistą licytację uczuć. A Duży Brązowy zając z cierpliwością i zrozumieniem podejmuje dialog odpowiadając własnym ogromem miłości.
Ciepła, chwytająca za serce opowieść o emocji wymykającej się definicjom, o zrozumieniu i dziecięcym postrzeganiu świata. Dodatkowo jest prześliczna wizualnie,...

AnnaSikorska | 2015-12-18

Dzieci pragną być kochane, akceptowane i bezpieczne, a do tego mają specyficzny sposób opisywania swoich uczuć. W świat takiej komunikacji zabiera nas opowieść Sam McBratney wzbogacona pięknymi ilustracjami Anity Jeram. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” to ciepła opowieść o usypianiu i opowiadaniu sobie o swoich uczuciach. Piękny zwyczaj w rodzinie zajączków pozwala malcowi poczuć się niezwykle ważnym.
Wielkim plusem prostej historii jest wzbogacenie jej przez piękne ilustracje, które mi przypominają córki wyczyny ze mną na spacerach: wchodzenie na pień drzewa, skakanie na mnie, gonitwy po pagórkach, wchodzenie na drzewo, wyciąganie paluszków do granic możliwości, a wszystko aby opisać bezmiar swoich uczuć. Duża czcionka sprawi, że będzie to doskonała pierwsza czytanka z niewielką ilością tekstu.
Książkę polecam wszystkim przedszkolakom.

Kornelia | 2011-01-05
Na półkach: Dla Dzieci, Zakupy, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2014

:) nie tylko dla dzieci

Kiti | 2015-12-23

,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" Sama McBratney'a to książka, na którą na pewno nie zwróciłabym uwagi, gdyby nie niespodziewana przesyłka od wydawnictwa Egmont, w której znalazłam tę bajkę.

Bohaterami są Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając, który przez całą książeczkę wyznają sobie miłość, co raz to prześcigając się w wielkości swojego uczucia.

Bajka została wydana w dość dużym formacie, w sztywnej oprawie, ze świetnymi ilustracjami i i jeszcze piękniejszym tekstem, którego może nie ma zbyt wiele, jednak można się wzruszyć podczas jego lektury, co robię nieustannie. Publikacja z pewnością nie należy do nowości, leży gdzieś zapomniana na księgarskich półkach, a naprawdę zasługuje na uwagę młodszego i starszego czytelnika.

,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" to książka ładna i prosta w swoim przekazie. Mogę polecić ją miłośnikom takich bajek, jak ,,Jak wysoko jest niebo" oraz ,,Magiczny księżyc niedźwiadka". Nie powinniście czuć się zawiedzeni.

Moja...

Justyna | 2014-04-22
Na półkach: Przeczytane, Z dziećmi

Pokazanie w cudowny sposób rozmiaru miłości, która, jak większość uczuć i emocji, dla najmłodszych dzieci nie jest zbyt prosta. Moje dzieci ( 4 i 2 lata) uwielbiają tę książkę.

Drobinka | 2017-02-11
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Mały Zając i Duży Zając "licytują się" jak bardzo się wzajemnie kochają. Książka bardzo dobra na prezent, jako zachęta i pomoc w opisywaniu uczuć. Twarda okładka, dobrej jakości papier, a na każdej stronie duże, subtelne ilustracje i równie duża czcionka - idealna dla początkującego czytelnika.

Resistance | 2014-08-04
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Krótka bajka ale bardzo piękna. Mama mi czytała kiedyś tą książkę, pomimo upływu lat pamiętam ją na pamięć i uważam za coś cudownego.

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.