Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

Wydawnictwo: Egmont Polska
Guess How Much I Love You
mozartiwieloryb

Czasami szukasz słów, żeby komuś powiedzieć, jak bardzo, ale to bardzo go kochasz. Ale miłość niełatwo jest zmierzyć. Wiedzą o tym najlepiej Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając z tej pięknej i wzruszającej opowieści o uczuciach, cieple i zrozumieniu.

źródło opisu: Egmont, 2004

źródło okładki: www.egmont.pl

bibi | 2015-12-19
Przeczytana: grudzień 2015

Miłość nie łatwo zmierzyć, opisać, okazać. Ta bezwarunkowa rodzica do dziecka rzeczywiście jest wielka i wygrywa... Piękna, wzruszająca i bardzo ciepła opowieść o uczuciach, podstawowej potrzebie miłości, akceptacji i zrozumienia.

mozartiwieloryb | 2010-12-08
Przeczytana: 21 listopada 2010

Jeśli nie wiesz, co kupić ukochanemu/ukochanej na walentynki - bądź oryginalny i podaruj jej/jemu tą książkę.

Jeśli nie wiesz, jak pokazać dziecku co to miłość i jak wielka potrafi być - podaruj mu tą książkę.

Bo książeczka jest magiczna w swojej prostocie przekazu.
A my tak komplikujemy miłość...

rebelka | 2011-01-04
Przeczytana: 06 maja 2009

Książkę kupiłam swojemu synkowi na 1 urodziny, od tego czasu jest jedną z jego ukochanych książeczek. Ciepła, pełna miłości historia o Małym i Dużym Zającu. Uczy jak ważne jest mówienie o tym, że się kocha.

książek: 2069
AnnaSikorska | 2015-12-18

Dzieci pragną być kochane, akceptowane i bezpieczne, a do tego mają specyficzny sposób opisywania swoich uczuć. W świat takiej komunikacji zabiera nas opowieść Sam McBratney wzbogacona pięknymi ilustracjami Anity Jeram. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” to ciepła opowieść o usypianiu i opowiadaniu sobie o swoich uczuciach. Piękny zwyczaj w rodzinie zajączków pozwala malcowi poczuć się niezwykle ważnym.
Wielkim plusem prostej historii jest wzbogacenie jej przez piękne ilustracje, które mi przypominają córki wyczyny ze mną na spacerach: wchodzenie na pień drzewa, skakanie na mnie, gonitwy po pagórkach, wchodzenie na drzewo, wyciąganie paluszków do granic możliwości, a wszystko aby opisać bezmiar swoich uczuć. Duża czcionka sprawi, że będzie to doskonała pierwsza czytanka z niewielką ilością tekstu.
Książkę polecam wszystkim przedszkolakom.

Kornelia | 2011-01-05
Na półkach: Dla Dzieci, Zakupy, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2014

:) nie tylko dla dzieci

Kiti | 2015-12-23

,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" Sama McBratney'a to książka, na którą na pewno nie zwróciłabym uwagi, gdyby nie niespodziewana przesyłka od wydawnictwa Egmont, w której znalazłam tę bajkę.

Bohaterami są Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając, który przez całą książeczkę wyznają sobie miłość, co raz to prześcigając się w wielkości swojego uczucia.

Bajka została wydana w dość dużym formacie, w sztywnej oprawie, ze świetnymi ilustracjami i i jeszcze piękniejszym tekstem, którego może nie ma zbyt wiele, jednak można się wzruszyć podczas jego lektury, co robię nieustannie. Publikacja z pewnością nie należy do nowości, leży gdzieś zapomniana na księgarskich półkach, a naprawdę zasługuje na uwagę młodszego i starszego czytelnika.

,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" to książka ładna i prosta w swoim przekazie. Mogę polecić ją miłośnikom takich bajek, jak ,,Jak wysoko jest niebo" oraz ,,Magiczny księżyc niedźwiadka". Nie powinniście czuć się zawiedzeni.

Moja...

Justyna | 2014-04-22
Na półkach: Przeczytane, Z dziećmi

Pokazanie w cudowny sposób rozmiaru miłości, która, jak większość uczuć i emocji, dla najmłodszych dzieci nie jest zbyt prosta. Moje dzieci ( 4 i 2 lata) uwielbiają tę książkę.

Resistance | 2014-08-04
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Krótka bajka ale bardzo piękna. Mama mi czytała kiedyś tą książkę, pomimo upływu lat pamiętam ją na pamięć i uważam za coś cudownego.

Beti | 2012-09-08
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Analogia zajączków do rodzica i dziecka, która występuje w tej książce jest rozczulająca. Dziecko wspólnie z bohaterem odkrywa zagadki przyrody, fascynuje się nimi. Moja trzyletnia córeczka nawet tworzyła inscenizacje wzorując się na tej książce. Polecam

To jest pierwsza książka, którą przeczytałam od początku do końca "własnoręcznie'. Miałam wtedy chyba 5 lat i lektura zajęła mi jakieś 2 tygodnie. Tak zaczęła się moja przygoda ze słowem pisanym ;).

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.