Szalone misje II wojny światowej

Tłumaczenie: Andrzej Kowalczyk
Wydawnictwo: Amber
Daring Mission of World War II
83-241-2104-8
II wojna światowa, wojna, historia
popularnonaukowa
Artur

Inne wydania

Zbiór ponad 70 nieznanych epizodów ujawniających najbardziej brawurowe operacje i wypady na tyły nieprzyjaciela, straceńcze misje żołnierzy, partyzantów i cywilów obu stron konfliktu. Warto poznać kulisy wydarzeń, gdzie odwaga i pomysłowość szpiegów, członków ruchu oporu, jednostek specjalnych, komandosów, a nawet zwykłych ludzi, często zmieniała bieg historii. To wszystko zdarzyło się naprawdę: pluton niemieckich żołnierzy przebranych za kobiety przekroczył granicę Belgii jako forpoczta inwazji; niemieccy spadochroniarze próbowali porwać królową holenderską; w niemieckim obozie dla amerykańskich jeńców działało tajne radio; brytyjski oficer w mundurze pułkownika włoskiej armii wykradł informacje z niemieckiego sztabu...

Iskander | 2012-04-11

Szalone misje II wojny światowej - tak jak w tytule, mnóstwo opowieści o ludzkich losach, fakty o nieznanych operacjach wojskowych czy ciekawostek na temat konspiracji oraz szpiegostwa. Naprawdę kilka tematów jest niesamowitych, wręcz z pogranicza klimatów Lodluma, tylko, że zamiast niepowstrzymanego Bourne'a, mowa tu o autentycznych dzielnych kobietach i mężczyznach walczących z okupantem na swój sposób.

Zielin | 2014-10-07

Duża ilość krótkich opisów akcji sabotażowych, działań partyzantów czy wywiadu. Ciekawa pozycja, zawierająca wiele niepublikowanych nigdzie informacji.

jalop | 2013-01-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, II WŚ
Przeczytana: 07 listopada 2012

Znakomita pozycja. W tej książce opisano krótko, zwięźle i rzeczowo bardzo dużo misji, które wydarzyły się podczas II WŚ.
Polecam serdecznie, świetna książka.

Marduk | 2016-04-07
JediNadiruRadena | 2015-07-29