83-02-04285-4
historia Polski
historia
kasiaman55

Książka stanowi podręcznikowe kompendium wiadomości geograficznych, politycznych, społecznych oraz historycznych dziejów Państwa Polskiego od jego początków aż do pierwszego upadku tj trzeciego rozbioru. Walorem książki jest umieszczone na końcu zestawienie najważniejszych dat, indeks osób oraz nazw geograficznych i etnicznych, wreszcie indeks rzeczowy i tablice genealogiczne.

źródło opisu: http://www.atticus.pl/index.php?pag=poz&id=53052

źródło okładki: http://alejka.pl/historia_polski_do_roku_1795.html

Malkiem | 2014-08-07
Przeczytana: wrzesień 2013

Dobra książka do nauki. Niestety, kiedy czytałem całą, ciężko było się skupić. Styl autora jest wyjątkowo męczący.

Mateusz | 2015-06-15
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Autor, mimo że jest Polakiem i często wyraża swoją opinię na dany temat, to przedstawia wszystkie wydarzenia w obiektywny i neutralny sposób, bez przejaskrawień (nawet sukcesy Polaków).

Axsiu | 2015-07-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 05 lipca 2015

Świetna synteza dziejów przedrozbiorowej Polski. Oczywiście wszystko jest ujęte dość ogólnie - w końcu to niecałe 300 stron. Dla mnie ta książka była właśnie zbyt ogólna, ale osobom nieposiadających wiedzy o tych czasach mogę zdecydowanie polecić.

Zimo | 2013-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Przydatna książka do nauki na egzaminy, niewątpliwie jest potrzeba podstawowa wiedza o dziejach naszej ojczyzny do jej czytania. Niestety ma widoczne naleciałość ideologiczne PRL.

filifionka667 | 2011-08-23

Wspaniala ksiazka, pomogla mi wielokrotnie w okreie podstawowki, a pozniej niejednokrotnie memu mlodszemu rodzenstwu! Napisana przejrzyscie i z przytupem! Goraco polecam!

Saszen | 2013-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 lutego 2013

Na pewno jest to książka bardzo przydatna, dziękuję autorowi!

Karol | 2013-08-25
Przeczytana: 2002 rok

Najlepsza książka dotycząca historii I RP, jaką miałem w ręku. Bardzo pomocna podczas egzaminów na studia

Daria | 2014-04-06

Jedna z lepszych książek dotyczących I RP xD