Bibliometria, webometria. Podstawy. Wybrane zastosowania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
83-232-1701-7
technika

Książka jest próbą monograficznego ujęcia najważniejszych problemów teoretycznych oraz nurtów badawczych, jakie pojawiły się w bibliometrii i webometrii. W konsekwencji akcentowania takich, a nie innych zagadnieniń otrzymaliśmy autorski obraz bibliometrii i webometrii, tym ciekawszy dla potencjalnych czytelników, że szeroko ilustrowany polskimi analizami. W opracowaniu szczególny nacisk położono na trzy komponanty omawianych kierunków badań, jakimi są metody oceny czasopismy naukowych, prawa i prawidłowości oraz sposoby oceny badaczy. Webometrii poświęcono odrębny rozdział traktujący o genezie tego nurtu badawczego i kierunkach jego rozwoju.

Paulina | 2011-10-24
| 2010-10-19