Róża_Bzowa

W niniejszej książce autorka ujmuje zjawisko samobójstwa w kontekście jednostkowych i społecznych wyobrażeń, doświadczeń, przekonań i ocen moralnych. Ważną przesłanką uzasadniającą podjęcie takiego tematu jest niedostateczny stan wiedzy polskiego społeczeństwa o tym zjawisku. Rozpowszechniane w społeczeństwie mity, przesądy i opinie na ten temat ograniczają możliwości udzielenia pomocy jednostkom zagrożonym samobójstwem. Zatem słuszne wydaje się poznanie opinii polskiej młodzieży o tym zjawisku i wykorzystanie uzyskanych informacji dla celów profilaktycznych minimalizujących rozmiary zachowań samobójczych.

Avenity | 2015-07-29
Joanna | 2013-06-11
ZjemCiKota | 2013-06-05
Kamila96 | 2013-03-29
Abbey | 2013-02-09
Na półkach: Chcę przeczytać, Nblw
agnieszka | 2012-03-29
Przeczytana: 29 marca 2012