Czarownica Nanga. Baśnie afrykańskie

Seria: Baśnie Świata
Wydawnictwo: Media Rodzina
baśnie świata, Afryka
Barbara

Drugi, obok baśni chińskich, zbiór przybliżający kulturę odległego kontynentu. Pełne egzotyki i tajemniczości bajki o ludziach-zwierzętach, czarownikach, świętych słoniach, cudownych kogutach, gazelach i księżycu lśniącym na niebie przenoszą czytelnika w świat afrykańskiego kontynentu w jego najczystszej, nieskażonej cywilizacją postaci. Klimat tomu tworzą znakomite ilustracje słowackiego grafika i malarza - Milosa Koptáka.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2009

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/22/Basnie-afrykanskie--Czarownica-Nanga

ziza | 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013

3 daję jedynie za piękne ilustracje i śliczną okładkę, reszta słabo oj słabooo.
Po pierwsze teksty są beznadziejnie napisane- ciężko z nich cokolwiek zrozumieć i to nie tylko dziecku, ale również dorosłemu. Po drugie epatuje agresją i seksualnością(teksty typu pożądał, pragnął, trwali w miłosnym uścisku- co za debil uznał że to jest temat idealny dla dziecka????)
Zakupiłam gdyż spodobała mi się propozycja innych baśni niż nasze powszechnie znane, taka miła odmiana. Niestety po przeczytaniu kilku wersów oddałam książkę i poprosiłam o zwrot pieniędzy. Nie dałabym za takie "bajki" złamanego grosza niestety.

syla50 | 2012-03-06
Przeczytana: marzec 2012

Właściwie trudno ocenić mi tę książkę, jest ładnie wydana zapewne, niektóre baśnie były przyjemne, ale wiele z nich, uważam za trudne dla dzieci. Czasami nawet mnie trochę męczyły, a co dopiero dzieciaki. Gwiazdki raczej zawyżone, bo moje dziecko mnie męczy, że cztery to za mało:)

mko | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015