Obrazki dla maluchów. Przyroda

Tłumaczenie: Zuzanna Apiecionek
Cykl: Obrazki dla maluchów
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
La nature
przyroda, obrazki, modelina
Barbara

Kolejna książeczka z edukacyjnego cyklu. Tym razem dziecko uczy się rozpoznawać zjawiska pogodowe oraz poznaje piękno otaczającego nas świata przyrody.

Ula | 2016-01-28
Na półkach: Olusiowe, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2014 rok

Zebraliśmy już prawie całą kolekcję książeczek z tej serii. Są naprawdę świetne. Książeczki składają się z grubych kartek, mają zaokrąglone kąty oraz miękką okładkę. Wszystko stworzone z myślą, aby nasz maluch nie zrobił sobie krzywdy, a także, aby ułatwić mu samodzielne przeglądanie książeczek. Do tego należy dodać piękne, kolorowe ilustracje - wszystkie figurki wykonane są z modeliny. Treść również dostosowana jest dla najmłodszych. Pod obrazkami znajdziemy pojedynczy wyraz lub krótkie zdanie. Na końcu każdej książeczki mieszczą się proste zgadywanki, które urozmaicą lekturę. Mój synek uwielbia te książeczki, wiele się dzięki nim nauczył i cały czas bardzo chętnie je ogląda.

Maria Tarczyńska | 2015-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2015

Fajna książeczka o przyrodzie i jej podstawowych zjawiskach. Mamy wiele książeczek z tej serii i bardzo je sobie chwalę. Format świetny dla małych raczek. Gruba miękka okładka, kartonowe grube strony. Można rzucać, gryźć i niezgrabnie przewracać kartki. Bezpieczna bo rogi są zaokrąglone, a strony śliskie więc można przecierać gdy się wybrudzą. Wyraźne i sympatyczne ilustracje - modelinowe postacie, przedmioty i scenki. Jasny i krótki opis. Krótkie i proste zagadki na końcu odpowiednie dla malucha.

Ewela_sa | 2016-06-27
Przeczytana: wrzesień 2016