A short history of Ireland
Irlandia, Eire, Zielona Wyspa
historia
Marta

Książka przedstawia dzieje Eire, Zielonej Wyspy od czasów legendarnych Celtów do lat dziewięćdziesiątych XX w. Autor opowiada historię dumnego narodu, który przez wieki walczył o niezależność. Ostatnie lata wielkiej przemiany Irlandii z biednego rolniczego kraju, wyludnianego kolejnymi falami emigracji, w "celtyckiego tygrysa" zostały omówione w posłowiu.

Maryszka Chod | 2011-05-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jako wielka fanka Irlandii, dorwałam ją i od razu kupiłam, bez namysłu nawet. Był to ostatni egzemplarz, więc można powiedzieć, że miałam szczęście.
Bardzo dużo się z niej dowiedziałam i wiele spraw stało się dla mnie jaśniejszych.
Nie wiem, czy mogłabym ją komuś polecić... Oczywiście fanom Irlandii na pewno, ale czy innym? Nie bardzo. Trzeba chcieć uzyskać taką wiedzę, by przeczytać ją z ciekawością.

Anna | 2017-07-26
Przeczytana: 23 lipca 2017