Decyzja należy do ciebie!

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse

Wolność wyboru przejmij odpowiedzialność za swoje życie Jak wybrać wolność i realizować alternatywne rozwiązania oto główny temat tej doniosłej książki Reinharda K. Sprengera. Chodzi o to, aby nie ignorować własnych pragnień, właściwie rozpoznawać swoje możliwości oraz zdobywać się na odwagę niezbędną do podejmowania stosownych decyzji. A w konsekwencji również o to, aby przejąć odpowiedzialność za własne jedyne życie. Autor pokazuje, jak możesz odegrać aktywną rolę w swoim życiu, działać zdecydowanie i efektywnie, a dzięki temu uniknąć codziennej frustracji i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Ta książka ma oddać ster ponownie w twoje ręce tam, gdzie jego miejsce. Główna teza autora brzmi: Szczęście nie jest kwestią szczęścia. Szczęście jakkolwiek je osobiście interpretujesz to nie coś, co ci się może przytrafić . Szczęście stanowi rezultat świadomego, przemyślanego i zdecydowanego działania. Większość ludzi zapomniała, że dokonuje wyborów. Czynimy to często, nawet codziennie, ale zapominamy po prostu, że my sami bezustannie decydujemy się na te lub inne okoliczności. Że możemy również zmieniać nasze decyzje, gdybyśmy tylko chcieli, ale nie czynimy tego z powodów, za które tylko my odpowiadamy. fragment książki O AUTORzE Reinhard K. Sprenger, z wykształcenia filozof, znany ze swoich oryginalnych i nowatorskich poglądów, należy do czołówki doradców i publicystów niemieckich. Jego książki i wykłady prowokują do zmian w stylu myślenia i działania zarówno w sferze gospodarki i polityki, jak i w życiu codziennym. Ta książka jest przeznaczona dla osób, które pragną wieść świadome, aktywne życie, kształtowane przez siebie, nie zaś takie, w którym ster dzierżą inni. Sam autor określił swą książkę jako najbardziej przekorną i jednocześnie najbardziej osobistą.

dragm3 | 2014-09-20
Przeczytana: 02 października 2014