Problemy współczesności a chrześcijanie. Zagadnienia etyczne i społeczne do dyskusji dla młodzieży i wychowawców

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Olena

Problemy współczesności a chrześcijanie to książka wydana w koedycji Wydawnictwa WAM z Wydawnictwem Szkolnym PWN. Autorzy proponują interesującą pedagogicznie metodę prowadzenia lekcji wychowawczych, religii i etyki. Lektura ma zachęcić uczniów do twórczego myślenia i osobistej analizy problemów szczególnie dziś aktualnych. Powstała jako adaptacja brytyjskiej książki, którą polscy specjaliści uzupełnili o takie zagadnienia jak: wolontariat, subkultury, sekty, nacjonalizm, obywatelstwo, odpowiedzialność za innych ludzi i sprawy świata. Główną ideą publikacji jest refleksja nad najważniejszymi dylematami współczesnego świata i ich relacjami do wartości chrześcijańskich, nad koncepcjami moralności, prawami człowieka, cierpieniem, rodziną i małżeństwem, a także przestępczością, uprzedzeniami, biedą, niepełnosprawnością, śmiercią i wojną. Adresowana jest do młodzieży i wychowawców.

Snoopy | 2010-09-22
Olena | 2010-09-21