Ofensywa "Tet" 1968. Punkt zwrotny w Wietnamie

Tłumaczenie: Daria Drabik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Bitwy Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amercom
The Tet Offensive 1968. Turning point in Vietnam
978-83-261-0284-4
historia, XX wiek, Wietnam
historia
piotrex

Naczelne dowództwo armii Wietkongu opracowało spójną strategię podboju Wietnamu Południowego, której Amerykanie nie docenili. Generalnie planiści kierowali się zasadami wojny partyzanckiej Mao Zedonga. Pomysłowi stratedzy wietnamskich komunistów dostosowali ją jednak do wyjątkowych okoliczności. Była to taktyka opracowana na początku lat 60. XX w., gdy w Wietnamie przebywali jedynie doradcy amerykańscy. Trzymano sie jej kurczowo aż do końca, podczas trudnych lat działań wojennych. W istocie okazała się ona strategią zwycięską.
Do książki dołączona jest płyta DVD z filmami:
1. Detektywi na polu bitwy: Krwawy sekret Wietnamu
2. Zawód dowódca: Ofensywa "Tet"
3. Kawaleria powietrzna w Wietnamie

Kurt13Cidaris | 2016-10-23