Szpiedzy wywiady i tajne służby

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka opowiada o wąskim pasku ziemi, ograniczonym z dwóch stron przez pustynię, a z jednej przez Morze Śródziemne: o ziemi zwanej Izrael. W wojnach, które przez całe tysiąclecia ją nękały, ważną rolę odgrywał wywiad, podstęp, wojny partyzanckie i działalność terrorystyczna. W XX wieku Żydzi z diaspory odzyskali ziemię swoich przodków, ale wojny trwają nadal. Każdy, kto słyszał o współczesnych działaniach wywiadowczych prowadzonych przez Izrael, łatwo dostrzeże niezwykłe podobieństwo do scenariuszy opisywanych w kolejnych rozdziałach tej książki.

Tomek Jasinski | 2016-10-17
Radek711 | 2016-02-14