Strategia ostra jak pepperoni

Okładka książki Strategia ostra jak pepperoni Jens Weidner
Okładka książki Strategia ostra jak pepperoni
Jens Weidner Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2007-01-01
2007-01-01
832460720X

Kryminolog, przez wiele lat zaangażowany w zwalczanie agresji w zakładach karnych został poproszony o prowadzenie szkoleń, które wymagają jej użycia do pozytywnych celów. Tak powstaje strategia peperoni i następnie książka opracowana przez bezkompromisowego naukowca i praktyka. Zapomnijcie o asertywności, wynieście się na wyższe poziomy. Zostańcie przebojowi.

Wszystko jest opisane konkretnie, czasem nawet brutalnie i w temacie. Brak zawiłych naukowych wywodów (autor jest doktorem kryminologii),jednak chętnie zredukowałabym literackie popisy autora na rzecz większej ilości przykładów zastosowań. Rozumiem, że początkowym przeznaczeniem książki było stać się suwenirem dla uczestnika szkolenia, który już liznął pikantny temat. Dlatego jako osoba stykająca się z zagadnieniami tylko na stronach książki muszę przeczytać ją jeszcze, co najmniej raz. W międzyczasie pomarzę o możliwości odbicia szkolenia.

Polecam książkę. Jest wichajstrem niezbędnym by przetrwać w tych niepewnych czasach.

Papryczana strategia dodaje życiu pikanterii i chroni przed byciem wyrolowywanym wyrobnikiem.

Kto nie zna prawa dżungli, zostanie zjedzony.

By nie zostać wywiezionym na taczce, wyniesionym na drzwiach, i wrócić do domu z tarczą a nie na tarczy warto zadbać odpowiednią „replikę”.

Ważne by oddzielać życie prywatne od pracy, tj. stosować inną taktykę w sferze prywatnej inną w zawodowej. Zatem jak się domyślacie porady podane w książce dotyczą kontaktów ze współpracownikami. Przykłady dotyczą strefy biznesowej niezależnie od płci.

Zabrakło mi wskazówek jak toczyć walkę kobiet z kobietami i młodych ze starymi. Jak wiadomo „Más sabe el diablo por diablo que por viejo" , tzn. „Diabeł wie dużo dlatego, że jest stary, a nie dlatego, że jest diabłem”, ale do tego poziomu przebiegłości też pewnie dojdę z… wiekiem i przyrostem doświadczenia…oraz dzięki książkom takim jak „Startegia ostra jak peperoni”, „Pięścią w szklany sufit” Katarzyny Niezgody, „Postępowanie z uciążliwymi pracownikami. 151 błyskotliwych rozwiązań” Carrie Mason-Draffen, „Mistrz ciętej riposty” Lisy Frankfort i Patricka Fanninga i innym na które jeszcze trafię. Życzę wszystkim powodzenia w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom i wyzwiskom w pracy.

Wszystko jest...

Bardzo przydatne ;) zastosowałam niektóre pomysły w życiu i bardzo dobrze funkcjonują ];-> polecam

• Poradnik
  • Sukces osiągany

Dodaj cytat z książki Strategia ostra jak pepperoni