Piwo we Wrocławiu - od średniowiecza po czasy współczesne

83-917909-0-8
Piwo, Wrocław
hobby
Adam

redakcja Halina Okólska Wrocław ma kilkusetletnią tradycję piwną związaną z jedną z najstarszych piwnic w Europie - Piwnicą Świdnicką, założoną pod koniec XIII w. Długa jest także historia wrocławskich browarów. Katalog przedstawia historię browarów i lokali gastronomicznych Wrocławia oraz średniowieczne technologie warzenia piwa. Katalog zawiera ponadto bogatą ilustrację w postaci zdjęć,...

redakcja Halina Okólska

Katalog przedstawia historię browarów i lokali gastronomicznych Wrocławia oraz średniowieczne technologie warzenia piwa. Katalog zawiera ponadto bogatą ilustrację w postaci zdjęć, grafik i rycin. Oto tytuły niektórych rozdziałów: "Technologia rzemieślniczej produkcji piwa we Wrocławiu", "Wrocławski cech karczmarzy...", "Piwnica Świdnicka", "Szkice z dziejów browarów wrocławskich w XIX i XX wieku", "Obyczajowość wrocławskich piwiarni studenckich z przełomu XIX i XX wieku".

[ http://www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl ]

Adam | 2010-08-30