Witkacy. Stanisław Ignacy Witkiewicz

83-221-0733-1
sztuka, witkacy
sztuka
Lilith

"Słupska kolekcja plastycznej twórczości Witkacego, gromadzona przez trzydzieści lat (1965-1995) w Muzeum Pomorza Środkowego, stanowi tylko część dorobku wielkiego artysty, lecz jest to niewątpliwie największy zbiór w kraju. Od ukazania się pierwszego katalogu naszej kolekcji minęło zaledwie kilka lat, a już widzimy potrzebę wydania poszerzonego opracowania. Jego celem jest nie tylko...

Od ukazania się pierwszego katalogu naszej kolekcji minęło zaledwie kilka lat, a już widzimy potrzebę wydania poszerzonego opracowania. Jego celem jest nie tylko zaprezentowanie nowych nabytków naszego Muzeum, lecz także uwzględnienie najnowszych badań naukowych oraz próba kolejnej interpretacji twórczości artysty, zwłaszcza działalności Firmy Portretowej "S.I. Witkiewicz". Miniony czas dowiódł jej wielkości i znaczenia nie tylko dla polskiej kultury i sztuki. Mamy nadzieję, że ta publikacja spełni oczekiwania rosnącej rzeszy wielbicieli dzieł Witkacego, z takim pietyzmem przechowywanych z Zamku Książąt Pomorskich..."- Mieczysław Jaroszewicz, Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Patrycja | 2012-06-26

Kocham Witkacego