Tatsu Taro, syn smoka

Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Tatsu no ko Tarô
978-83-7278-375-6

Tatsu Taro jest leniwym chłopakiem, który ma w głowie tylko zabawę. Wychowuje go babka, gdyż matka zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia - beztroski Tatsu Taro zwycięża Czerwonego Diabła i wyrusza na wyprawę, która go wiele nauczy. Piękna baśń japońskiej autorki otrzymała Nagrodę im. H.Ch. Andersena i została przetłumaczona na wiele języków. Polskie...

Polskie tłumaczenie Zbigniewa Kiersnowskiego zilustrował Piotr Fąfrowicz, a jego barwne, a jednocześnie oszczędne ilustracje świetnie oddają klimat tej egzotycznej baśni.

[Media Rodzina, 2010]

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2010

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/514/Tatsu-Taro--syn-smoka

naczynie_gliniane | 2010-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2010

Z wielką przyjemnością, powoli czytałam Tatsu Taro, syn smoka, próbując wiele razy poczuć smak jaglanych dango, zobaczyć rozległe pola ryżowe, dotknąć łusek smoka, usłyszeć jak na fujarce gra Aya. W niespieszności i tym smakowaniu lektury pomagały mi cudowne, proste, acz zdecydowanie naznaczone japońską kulturą ilustracje Piotra Fąfrowicza oraz nieco archaiczny język opowieści (świetny przekład Zbigniewa Kiersnowskiego), pełen słów w ich oryginalnym brzmieniu, nieprzetłumaczonych – jak tangu, akebi, shikiri czy uwate-nage – ale jednak na marginesach wyjaśnionych. Zanurzyłam się więc w opowieść Miyoko, zachwycona odmiennością.

więcej tu: http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/2010/08/miyoko-matsutani-tatsu-taro-syn-smoka.html

KsiążkoManiaczka2002 | 2014-07-02

"Tatsu taro, syn smoka" przeniósł mnie w mój ukochany świat japońskich rolników. Uwielbiam smoki, Japonię i ryżowe kulki :) dlatego książka Miyoko Matsutani bardzo mnie wciągnęła. Ryż, czekolada, miód i orzeszki. :3 Słowem - super książka. ^ω^

Marta | 2016-03-31
Przeczytana: 29 marca 2016