Naruto tom 32 - Droga ku Sasuke

-ナルト-
manga
komiksy
Worldpopolsku

Oj, niełatwo jest zostać ninją... Przed młodymi adeptami sztuki shinobi lata nauki, egzaminy, testy, słowem - wiele żmudnej i ciężkiej pracy. Tymczasem Naruto, wykazujący nadmiar energii życiowej młodzieniec z wioski Konoha Gakure, chciałby już teraz, natychmiast zabrać się do wykonywania śmiertelnie niebezpiecznych zadań. Przecież czekają na niego niezliczone walki (z których, oczywiście, wyjdzie zwycięsko), niesamowite przygody...! A tak w ogóle, to Naruto kiedyś zostanie Hokage, Wielkim Mistrzem shinobi, i wtedy dopiero wszystkim pokaże! Tymczasem jednak na jednym z egzaminów pokazać powinien podstawowe techniki shinobi. Niestety, będąc chłopcem raczej odpornym na edukację, technik tych nie zdążył sobie do tej pory przyswoić w stopniu pozwalającym na dostanie się do następnej klasy. Wszystko już wskazywało na to, że po raz kolejny przyjdzie Naruto powtarzać rok i znosić te same nudy, w tym momencie jednak wynika zamieszanie związane z pewnym tajemniczym zwojem... Los daje Naruto szansę udowodnienia, że stać go na więcej niż przypuszczają wykładowcy, ba - więcej nawet, niż sam by kiedykolwiek przypuszczał. Jego przeszłość kryje bowiem pewną mroczną tajemnicę... Jest to jedna z tych mang, które określić można krótko i dosadnie trzyliterowym słowem - hit. Porównywana do legendarnego "Dragon Balla" seria podbiła serca czytelników na całym świecie. Oparte na niej anime również cieszy się sporą oglądalnością. Boom na przygody wyszczekanego adepta sztuki shinobi potrwa jeszcze chyba długo, wciąż bowiem ukazują się kolejne odcinki historii, która, choć długa, nadal trzyma w napięciu. Słowem, seria ma w sobie to coś, co sprawia, że każdego kolejnego tomu wyczekuje się z niecierpliwością. Uwaga - nie tylko dla chłopców! Przecież istnieją także kobiety ninja. Sakura przykładem.

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2017-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 maja 2017

Początek nowej wyprawy. Po chwili odpoczynku Naruto zostaje wysłany na spotkanie z tajemniczym szpiegiem „Brzasku” infiltrującym Orichimaru. Głównemu bohaterowi towarzyszą Sakura oraz nowa postać – arogancki Sai.

Początek tomu to ukazanie kolejnych zmian, jakie zaszły u bohaterów podczas dwóch i pół roku – ukazane są tutaj zarówno nowe techniki walki, jak i zmiany fizyczne – duże pochwała dla rysownika, któremu tym razem skutecznie udało się przedstawić zmieniony wygląd bohaterów. Ta część komiksu przedstawia również nowego zamaskowanego kandydata na członka „Brzasku” – niesnaski pomiędzy tymi łotrami wypadły bardzo zabawnie. Dowiadujemy się również o konfliktach ideologicznych jeżeli pomiędzy różnymi osadami – okazuje się, że trzeci hokage nie był wcale tak powszechnie ceniony, jak można się było spodziewać. Na dodatek pozycja Tsunade też nie jest taka pewna.

Misja bohaterów ukazuje nam próby docierania się znanych postaci z nowym bohaterem. Sai wyznaję filozofię całkowitego...

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 09 marca 2010

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

Mateusz Grobelny | 2017-06-20
blackrose098 | 2017-06-18