Metody badawcze w naukach społecznych

Tłumaczenie: Elżbieta Hornowska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Research Methods in the Social Sciences
83-7150-702-X
metodologia badań
Kamulka84

Autorzy przygotowując swój podręcznik, starali się przedstawić pełny, usystematyzowany przegląd wiedzy na temat podejścia naukowego w dziedzinie nauk społecznych. Uwypuklili zwłaszcza związek pomiędzy teorią, badaniami a praktyką. Pierwszy tego typu podręcznik na rynku polskim.

Juustyna | 2016-04-23

Bardzo przystępnie napisany podręcznik na temat metodologii badań psychologicznych. Jego niekwestionowaną zaletą jest to, że mogą go czytać nie tylko osoby wstępnie zaznajomione z podstawowymi pojęciami i definicjami z zakresu metodologii. Podoba mi się bardzo czytelna struktura tej książki, łatwo można znalezć zagadnienie, którego się szuka, dzięki czemu nie ma potrzeby czytania całości. Autorzy wyjaśniają poszczególne zagadnienia na przykładach, pod koniec każdego rozdziału podsumowują najważniejsze definicje. Książka na pewno pomocna dla osób piszących prace magisterskie z psychologii (do rozdziału o metodologii badań własnych) oraz przygotowujących się do egzaminu z metodologii.

Zosiek | 2015-03-22
Magda | 2015-02-11