Castaway
Rozbitkowie
dona

Lucy Irvine (ur. 1956 r.) bardzo wcześnie porzuciła szkołę i po skończeniu trzynastu lat nie uczyła się już systematycznie. Była sprzątaczką, opiekunką małp, kelnerką, pomocnicą kucharza, modelką, dozorczynią, opiekowała się osobami niepełnosprawnymi oraz pracowała w urzędzie podatkowym. Pisarz poszukuje "żony" na rok na wyspie tropikalnej - odpowiadając na to ogłoszenie prasowe Lucy Irvine wyruszyła w podróż, o której wielu z nas może tylko marzyć. Rozbitkowie to pasjonująca relacja ze zdarzeń na wyspie Tuin, u północnych wybrzeży Australii, między majem 1981 a czerwcem 1982 roku, gdy dwoje bardzo różnych ludzi zjednoczyło wysiłki, by marzenie stało się rzeczywistością. Jak pisze sama autorka: Marzenia o bezludnej wyspie pobudzały ludzką wyobraźnię od setek lat, ale ciekawe, że niewiele osób próbowało je urzeczywistnić.

aleczka | 2013-06-18
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Zafascynowana historią "Robinsona" sięgnęłam po tą książkę. Ciekawie i barwnie napisana relacja z próby przeżycia roku na bezludnej wyspie. Okazuje się, że to wcale nie jest łatwe! Czyta się łatwo, polecam!

Dominik Socha | 2013-06-04
Przeczytana: 12 lutego 2013

Wspomnienie uczestniczki pewnego eksperymentu... staranne opisy,nie czytało się źle

MadameShepard | 2014-02-28

Heyerdahl ożeniony z Durrelem, ale wesele wiejskie. Miła lektura na raz.

MoniaFrania | 2015-01-11
robinslav | 2013-12-09