Pałac samotności

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MOST
Le Palais des Solitudes
83-85611-10-X
kamk

Było to wesele jak z bajki, o którym mówił cały świat. Suknię 18-letniej panny młodej projektował sam Dior. W roku 1951 szach Iranu - Mohammad Reza Pahlawi poślubił słynną z urody pannę Sorayę Esfandiary Bakhtiary - córkę Niemki i pochodzącego ze znakomitej irańskiej rodziny handlowca. Wychowana w Europie młodziutka cesarzowa źle jednak znosiła sztywną dworską etykietę i pałacowe intrygi,...

Wychowana w Europie młodziutka cesarzowa źle jednak znosiła sztywną dworską etykietę i pałacowe intrygi, wiodła smutne życie ptaka w złotej klatce. Wkrótce Iranem, który przeżywał trudności gospodarcze, zaczęły wstrząsać niepokoje polityczne...

"Pałac samotności" to pierwsza w Polsce edycja bestsellerowych wspomnień eks-cesarzowej Iranu - Sorai

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza MOST, 1994

onika | 2012-08-03
Na półkach: Przeczytane, Portrety

Jest to książka, którą się bardzo szybko czyta. Trochę mi się w głowie nie mieściło, że można tak z własnej woli zgodzić się na poślubienie obcego mężczyzny, ale to w końcu inna kultura i inna mentalność. Żal mi Sorayi, bo jej historia, mimo kilku przebłysków szczęścia jest strasznie smutna.

mican | 2015-08-18
Przeczytana: 2010 rok

Dostałam książkę przypadkiem przy zakupie innej używanej w jakimś antykwariacie. Myślałam, że to jakieś romansidło.
A książka jest jak najbardziej autentyczną literaturą faktu.
Pokazuje od podszewki życie w pałacu szacha Iranu. W zestawieniu z "Szachinszachem" Kapuścińskiego robi piorunujące wrażenie.

Marzena | 2017-02-28
sisi13087 | 2016-07-20