Nordkraft

Książka jest przypisana do serii/cyklu "ROMAN GYLDENDAL". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gyldendal Norsk Forlag
Nordkraft
87-00-69574-2
fiński
malalusia

NORDKRAFT jest powieścią o grupie mlodych ludzi, którzy żyją po dwóch stronach granicy. Akcja powieści rozgrywa się w Ålborgu, mieście na północy Danii, bohaterowie są narkomanami, dilerami, marzycielami, cynikami a także przegranymi rodzicami. NORDKRAFT er en roman om en gruppe unge, der lever på begge sider af grænsen. NORDKRAFT foregår i Ålborg, i første halvdel af halvfemserne, blandt...

NORDKRAFT er en roman om en gruppe unge, der lever på begge sider af grænsen.
NORDKRAFT foregår i Ålborg, i første halvdel af halvfemserne, blandt misbrugere og pushere, drømmere, kynikere og fortabte forældre, som alle sammen kun lige akkurat kan holde skindet på næsen, hvis de leder være med at se sig tilbage.

zobarzeg | 2015-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2015